Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Príčinou poklesu obmena kádra

Sportnet|Publikované 13. sep 2002 o 22:00

Michalovce - Futbalisti Veľkých Revíšť patrili v minulých sezónach medzi stálice popredných priečok piatej ligy juhovýchod, o to väčším prekvapením

je ich momentálne postavenie. Revišťania sú po piatich kolách so ziskom piatich bodov na deviatom mieste. Oproti predošlým sezónam je to značný tabuľkový pád, má však logické opodstatnenie. "Po skončení vlaňajšej sezóny sme sa rozhodli radikálne obmeniť a omladiť káder, nuž a popritom nás neobišli ani zranenia. V súčasnosti laborujú s rôznymi ťažkosťami Chachaľák, Fabián, V. Hevery, Janík, Kočan a Grigeľ, navyše Macejko a Serbák majú často pracovné povinnosti a Sabol nejaví o účinkovanie v našom drese záujem. Takmer všetci vlani hrávali v základnej jedenástke a po odchodoch Grendela a Belana je ich absencia ešte citeľnejšia," vysvetlil tajomník TJ Veľké Revištia Zdeno Hudák. Jeho slová podpiera najmä fakt, že v súčasnosti v základnej jedenástke figurujú z vlaňajšej zostavy iba Kročko a Motúz, čo sa zákonite muselo odraziť na hre i výsledkoch mužstva. Pred začiatkom sezóny káder posilnili zväčša mladí chlapci z Michaloviec a Sobraniec, ktorí nepochybne majú futbalovú perspektívu, ale chýbajú im potrebné skúsenosti. "Prejavilo sa to najmä v dueloch so Stredou nad Bodrogom a Kráľovským Chlmcom, kde sme pri taktickejšej hre nemuseli prehrať. Takisto naposledy proti Michaľanom sme iba remizovali, pričom za normálnych okolností sme sa nemuseli strachovať aj o bod. Všetko chce čas, ale hlavne trpezlivosť," doplnil Z. Hudák.

Veľké Revištia sa zajtra predstavia na ihrisku v Zalužiciach, kde hráva svoje domáce zápasy rezerva treťoligového Zemplína Michalovce. Tá v doterajšom priebehu súťaže ešte neokúsila trpkosť prehry a jediné dva body stratila za domácu remízu s Kráľovským Chlmcom ešte v prvom kole. Odvtedy kráča piatoligovou súťažou absolútne suverénne a v rovnakom duchu bude iste chcieť pokračovať aj zajtra proti Veľkým Revištiam. "Uvedomujeme si, že papierové prognózy hovoria v prospech nášho zajtrajšieho súpera, ale zase netreba zabúdať, že je to derby a to nemá favorita. Za domácich aj v našom tíme sa predstaví dosť hráčov, ktorí onehdy pôsobili v rovnakom drese, takže sa môže prihodiť všeličo. Nie vždy totiž víťazí iba favorit," tajuplne uzavrel debatu Zdeno Hudák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.