Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Pribula z Prešova odišiel do Zlatých Moraviec

Martin Pribula (vľavo). Corgoňligový dres mu zostal – zlatomoravský. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 18. júl 2013 o 00:00

Futbalista Martin Pribula má za sebou premiéru v tíme Zlatých Moraviec.

Keby bol škodoradostný, mohol by sa uškŕňať. Na jar figuroval ako druholigista na hosťovaní v Rimavskej Sobote, kým jeho kamaráti v Tatrane Prešov hrali najvyššiu súťaž. Neprešlo ani veľa času a garde sa zmenilo. On sa pohybuje po trávnikoch najvyššej súťaže, kým zelenobieli vypadli. Reč je o futbalistovi Martinovi Pribulovi, ktorý má za sebou premiéru v tíme Zlatých Moraviec.

PREŠOV. Tento pomenší záložník sa prezentoval uplynulý víkend v Košiciach proti MFK.

„Predstavoval som si svoj debut v novom prostredí inak, úspešnejšie. Prehrali sme, takže som mal zmiešané pocity. Myslel som si, že pochodíme lepšie, hoci nepopieram, že osobne ma potešilo, keď som sa objavil v základnej zostave a zvládol som celé stretnutie,“ poznamenala posila tímu FC ViOn, ktorá si zvyká na nových spoluhráčov.

„Sú tu fajn chlapci, kvalitní futbalisti a verím, že to ešte v priebehu ročníka neraz dokážeme.“

Na jeho prvý zápas v zlatomoravských farbách sa prišli pozrieť aj rodinní príslušníci, kamaráti.

„Mal som na tribúne taký malý fanklub, dobre mi to padlo,“ pousmial sa borec, ktorý sa na západnom Slovensku ocitol v polovici júna. Bola to zásluha trénera Branislava Mráza, ktorý ho viedol predtým v Gemeri. „Naša spolupráca bola dostatočne dlhá, veď som tam prišiel zo tri razy.“

Keďže ho dokonale poznal a vedel si predstaviť jeho rolu i v Z. Moravciach, oslovil ho s touto ponukou.

„Dlho som neváhal, hoci sa črtalo niekoľko alternatív, kam by som po hosťovačke mohol zamieriť.“

Pribula netajil, že ho kontaktovali i Prešovčania, kde mu zmluva vypršala v decembri lanského roka.

Aj nad tým uvažoval, či by sa znovu nevrátil do dôverne známeho prostredia, ale napokon zavážilo to, že Šarišania sú len druholigisti a on mal ambície pohybovať sa v corgoňligovom prostredí.

Nemá prehľad

Po niekoľkých mesiacoch si teda oproboval opätovne príchuť duelu v najvyššej súťaži. To sa mu možno nie tak dávno nejavilo ako reálne. Jemu sa pošťastilo poskočiť, no vie sa vžiť aj do pozície bývalých spoluhráčov v Tatrane.

„Som s chlapcami stále v kontakte. Želám im, aby sa vrátili čím skôr tam, kde boli. Musia sa ale pripraviť na to, že každý súper sa proti nim bude chcieť vytiahnuť, zdolať. Tak to býva u tých, čo vypadli do druhej ligy. Určite je rozdiel medzi oboma súťažami a nebude ľahké potvrdzovať rolu favorita,“ dodal Martin Pribula, ktorému najviac sedí pohybovať sa v stredovej formácii sprava.

Na otázku, či vie, na koho v corgoňligových zápoleniach narazí z prešovskej partie, naznačil, že ani nemá dokonalý prehľad o tom, kam niektorí jednotlivci Tatranu, čo boli v minulom ročníku na súpiske a po jeho skončení z nej vypadli, zamierili.
Súvisiace články