Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Pribula sa na súpiske futbalového Tatrana neobjaví

Martin Pribula (vľavo). Možno to prešpekuloval, a preto už nie je v Tatrane. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 27. feb 2013 o 23:00

V jesennom päťlístku futbalistov Tatrana Prešov, ktorí nebudú figurovať na súpiske corgoňligistu v jarnej odvete, figuruje aj Martin Pribula.

PREŠOV/RIMAVSKÁ SOBOTA. Pomenší stredopoliar mal vo svojej vizitke dosiaľ zapísané len dva kluby, kde účinkoval - Prešov a Rimavskú Sobotu.

Zdá sa, že sa to nezmení, hoci zeleno–biely dres si vyzliekol. Zamieril totiž opätovne na Gemer. V čase, keď sme sa ním zhovárali, ešte neboli doriešené všetky náležitosti, ale všetko smerovalo k tomu, že pravdepodobne bude v tomto druholigovom mužstve hosťovať.

Pravda, ešte čakal na oficiálne potvrdenie tohto statusu a na to, ako sa dohodnú kluby. To isté platilo podľa niektorých informácií z R. Soboty i pre ďalšieho, už bývalého hráča Tatrana Petra Katonu.

Dvadsaťsedemročný odchovanec Tatrana neskrýval, že si komplikácie do veľkej miery spôsobil aj sám.

Najprv rokovali, potom už nie

Martin sa objavil v príprave MŠK v polovici februára. Mužstvo vedené trénerom Branislavom Mrázom nedopadlo v jesennej časti najlepšie, bilancia bola skôr smutná a umiestnenie neslávne – v spodnej časti pelotónu (mimochodom, v prvej časti ročníka v R. Sobote fungoval i ďalší Prešovčan Kamenčík, ktorý sa vrátil na východ).

Preto si vedenie klubu a kouč zaumienili skvalitniť káder.

„Verím, že moje pôsobenie nič nenaruší, som predsa voľný hráč,“ poznamenal M. Pribula, ktorému vlani vypršal kontrakt v Tatrane.

Pôvodne sa hovorilo o tom, že s ním budú predstavitelia zo Šariša rokovať o pokračovaní angažmánu. Neskôr sa to ale zahmlievalo, odďaľovalo až napokon z toho nič nebolo, a tak odišiel nadobro.

„Najprv sme aj čiastočne rokovali, zhovárali sa o tejto možnosti, ale neskôr som ešte odišiel skúsiť niečo nepoznané do zahraničia. Dačo vyšlo, dačo nie, tak sa to skomplikovalo a možnosť zostať v Tatrane úplne padla. Priznávam, že keby som ponuku bral hneď na začiatku, tak možno som naďalej v Corgoň lige.“

Chcel si vyskúšať cudzinu

Dôvod, prečo sa Pribula zháčil, možno hľadať vo vízii uchytiť sa v cudzine.

„Chcel som si oprobovať zahraničie, bol som v Poľsku v duholigovom klube OKS Brzesko.“ Absolvoval jeden tréning aj prípravný zápas s Wislou Krakov a hoci vraj druhá strana mala záujem o služby východniara, zámer skrachoval. „Ani neviem na čom, nepoznám vlastne dôvody.“

Po návrate bol znovu v kontakte s predstaviteľmi Tatrana, k dohode však nedošlo. Tak čakal na iné ponuky, ale z iných krajín sa mu nijaká už nedostala do rúk a ozvali sa iba kluby z našej II. ligy. Prečo uprednostnil R. Sobotu?

„Bol som tu pred časom, pred rokom, prostredie i tunajších ľudí poznám a sme stále v kontakte. Oslovili ma s tým, že pokiaľ si nič nenájdem, či by som bol ochotný prísť im pomôcť. Preto som tam zamieril. V Gemeri je príjemné futbalové prostredie, nuž nemal som nad čím príliš uvažovať,“ zhodnotil svoje rozhodnutie Martin Pribula.

„Keby som na začiatku januára prijal ponúkané do Tatrana, tak som stále doma a chystám sa na corgoňligovú odvetu. A či to ľutujem? Ťažko povedať. Tiež som si myslel, že to inak dopadne. Keby som vedel, že sa to tak zamotá, zrejme by som sa rozhodol inak, ale čakal som niečo iné. Teraz by som už zrejme konal opačne a podpísal by som to,“ otvorene povedal futbalista, ktorý ale verí, že v staronovom pôsobisku sa uplatní a pomôže tímu aj sám sebe pri svojom raste.

Nuž, v jeseni to bolo i preňho miestami rozpačité, niekedy hral, inokedy nie, a preto verí, že jeho futbalová pieseň, hoci „iba“ druholigová, už nebude taká prerušovaná.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.