Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Pribrzdilo ich rozbité plexisklo a neuznaný gól

(Autor: ilustračné – archív)
Sportnet|Publikované 10. mar 2016 o 23:00

Bemaco HC 46 Bardejov vyhral základnú časť, teraz nasleduje baráž o postup do extraligy.

Prvá hokejová liga sa skladá z troch na seba nadväzujúcich súťaží. Bemaco HC 46 Bardejov vyhral základnú časť, vo finále o titul prehral na zápasy s Novými Zámkami a teraz nasleduje vrchol sezóny, ktorým bude baráž o postup do extraligy. Na oba tímy čakajú Piešťany a z tejto trojice dvaja dostanú pozvánku do najvyššej súťaže.

BARDEJOV. Na rozhodujúci piaty zápas bola zvedavá do posledného miestečka zaplnená aréna, viac ako dvetisíc divákov nakoniec gól z domácich hokejok nevidelo. Predsa sa len tak stalo aspoň na zlomok sekundy po strele Bednára, no rozhodca Milan Novák postrehol postavenie Cútta v bránkovisku a rozpažil ruky.

Dôležité momenty

V úvode to bola prehliadka brejkov a kombinácií na oboch stranách, pri vo finálnych činnostiach korčuliarov sa vyznamenali obaja brankári, tak domáci Sabol ako aj jeho náprotivok Kristín. Zdá sa, že domáci tím viac pribrzdilo rozbité plexisklo v 8. minúte, stalo sa to po narazení Fajčáka s Všetečkom na Frolíka.

Viac ako desať minút trvala výmena, mužstvá boli v šatni a hneď po návrate došlo k neuznanému gólu, Martin Mikolášek bol na ľade:

„Rozhodca to možno videl lepšie, no v tom momente keby gól uznal, tak ten pohár by sme možno dvihli nad hlavu my. 1. tretina trvala takmer hodinu, bolo dosť prerušení, aj to zle poznačilo naše tempo hry. V play- off nám to strelecky akosi nejde a Kristín zachytal veľmi dobre.“

V prvej tretine sa hralo bez vylučovania, no bližšie k vedúcemu gólu boli domáci, Loydl nahodil puk pred bránu a Slomončak mal priestor na gól, podobne v koncovke zmaril Sabol šancu Podstávka.

V druhej tretine mohol otvoriť skóre Gmitter, no aj za cenu vylúčenia ho zastavil Dubec, viac sa bojovalo, domáci nevyužili tri presilovky, no museli si dávať pozor na situácie pred Sabolom.

Gól po chybe

Aj v záverečnej tretine odštartovali domáci rýchlym nakorčuľovaním Baláža, no jeho prihrávku Kalináč netrafil podľa predstáv. V obrane predsa len urobili chybu už pri mantineli a nahodený puk pred bránu Frolík premenil v rozhodujúci gól zápasu.

Tréner Bardejova Anton Tomko potrebuje hráčom vrátiť sebavedomie, veď už v nedeľu nastúpia v Piešťanoch:

„Posledný zápas bol o jednej chybe v poslednej tretine. Tak ako sme inkasovali, tak sme mohli dať prvý gól my z presilovky po nastrelení žŕdky. Poďakoval som hráčom za snahu, bola to vyrovnaná séria, hokej sa divákom musel páčiť tak u nás, ako aj na súperovom štadióne. V prvom zápase o postup nastúpime na ľade favorita, bude záležať na tom, ako sa prispôsobíme ich rýchlosti, potom to bude pre nás lepšie. S N. Zámkami sa poznáme detailne, no my urobíme všetko preto, aby sme sa dostali čo najvyššie.“

Súťaž riadi Pro-Hokej a.s., bude mať 12 kôl a každý zohrá osem zápasov so začiatkom o 18. hod., na každom štadióne je povinný kamerový systém.

Program zápasov HC 46 o postup do extraligy: 13. 3. Piešťany – Bardejov, 15. 3. Bardejov – N. Zámky, 20. 3. Bardejov – Piešťany, 22. 3. N. Zámky – Bardejov, 27. 3. Piešťany – Bardejov, 29. 3. Bardejov – N. Zámky, 3. 4.Bardejov – Piešťany, 5. 4. N. Zámky – Bardejov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.