Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Priaznivý žreb pre našich

Sportnet|Publikované 22. jún 2007 o 22:00

Z našich šiestich kvalifikantov sa do hlavnej súťaže

LONDÝN. Žreb grandslamového turnaja Wimbledon (25. 6. - 8. 7.) na londýnskej tráve bol k slovenským tenistom pomerne priaznivý. Svetová desiatka Daniela Hantuchová sa v 1. kole stretne s 15-ročnou talentovanou Ruskou Anastasiou Pavľučenkovou (310. v rebríčku WTA), kým Dominik Hrbatý (34. v ATP) narazí na Taliana Andreasa Seppiho (100.). Do hlavnej súťaže sa priamo dostala aj Martina Suchá (134.), ktorú čaká Japonka Aiko Nakamurová (85.), zatiaľ čo najťažšiu súperku dostala Jarmila Gajdošová (105.) v Američanke Meghann Shaughnessyovej (36.).

Hantuchová sa s Pavľučenkovou v turnajoch WTA Tour zatiaľ nestretli, v terajšej forme na tráve bude slovenská tenistka vysokou favoritkou. Vlani sa Daniela vo Wimbledone prebojovala do osemfinále. Jej maximom je postup medzi osem najlepších v roku 2002.

Ani Gajdošová dosiaľ nenastúpila na turnaji proti Shaughnessyovej, kým Suchá má s Nakamurovou zápasovú bilanciu 1:0 - pred štyrmi rokmi ju zdolala na tvrdom povrchu v Šanghaji.

Hrbatého výkony v tejto sezóne limituje boľavý lakeť, nevydarila sa mu ani generálka na Wimbledon v Nottinghame. So Seppim má bilanciu 1:1. Zdolal ho pred dvoma rokmi na US Open, ale vlani mu podľahol práve na tráve v Nottinghame.

Slovenské zastúpenie v hlavnej súťaži Wimbledonu mohli rozšíriť kvalifikanti, ale Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková, Michal Mertiňák, Lukáš Lacko, Pavol Červenák ani Ivo Klec v nej neuspeli.

Žreb našich tenistov v 1. kole Wimbledonu:

muži:

Dominik Hrbatý (31-SR) - Andreas Seppi (Tal.)

ženy:

Daniela Hantuchová (10-SR) - Anastasia Pavľučenková (Rus.)

Jarmila Gajdošová (SR) - Meghann Shaughnessyová (USA)

Martina Suchá (SR) - Aiko Nakamurová (Jap.)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.