Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Priaznivejší výsledok ušiel v posledných minútach

Sportnet|Publikované 3. okt 2005 o 00:00

Tatran Prešov MKB Veszprém KC 23:35 (13:19)Prešov Premiéra v hlavnej fáze nového ročníka hádzanárskej Ligy majstrov slovenskému šampiónovi

Tatran Prešov MKB Veszprém KC 23:35 (13:19)

Prešov Premiéra v hlavnej fáze nového ročníka hádzanárskej Ligy majstrov slovenskému šampiónovi nevyšla podľa predstáv. Nik v domácom tábore si víťazné ilúzie nerobil. Veszprém už niekoľko rokov patrí k európskej hádzanárskej špičke. V jeho tíme hrá množstvo hráčov svetového kalibru a z toho v Prešove pred stretnutím vychádzali. Držať vyrovnaný krok s takým silným súperom celý zápas, bolo jednoducho nad sily Prešovčanov. Napriek tomu tatranci v porovnaní s nevýrazným vstupom do domácej extraligy ukázali v LM inú tvár. Lepšiu, bojovnejšiu. Aj keď domáci v zápase ani raz neviedli, ba ani nezrovnali náskok súpera, v úvodnej štvrťhodine sa naň doťahovali. Prvé štyri strelecké pokusy vyšli naprázdno, no potom sa celkom slušne držali. Streleckú zástavu v týchto fázach držali Pokotylo a Jančo. Lenže Maďari na čo siahli, to im padlo do siete. A všetko to bolo rany ako z dela... Bakša mal prvý úspešný zákrok až v pätnástej minúte. Polčas nakoniec skončil pre Prešovčanov prijateľným rozdielom. Po prestávke mal Bražnik viac úspešných zásahov, ale gólostroj Veszprému sa nedal zastaviť. Najmä Lazarov, len čo prišiel na palubovku, dostal loptu, vyskočil, dal gól a šiel na lavičku... Hostia mali navyše v hľadisku takmer domáce prostredie zásluhou skvelých fanúšikov. Prešovskýn tím môže najviac mrzieť zbytočne pokazený záver. V 56.minúte prehrával Tatran o sedem gólov (23:30, no do konca už triafali len Maďari. Z toho v posledných šesťdesiatich sekundách trikrát...

Zostava a góly: Prešov: Bakša, Bražnik T. Mažár, Huňady 3/1, M. Urban, Pekár 1, Čorej 1, Fuňak, Pokotylo 5, Kravčák, Tumidalský, Durilla, Jančo 6, Kozlov 7/4. Veszprém: Skola, Tatai Ivancsik 3, Salomon, Gal 5, Lapčevič 2, Perez 5, Tombor 2, Pásztor, Lazarov 11, Lušnikov 2, Eklemovič 2, Myrhol 1. Pred 110 divákmi rozhodovali Nikolovski a Naševski (Macedónsko). Pokutové hody: 6/5 2/1. Vylúčení: 4 4.

Ján LEŠKO

Ďalší výsledok: Dinamo Baumit Bukurešť (Rum.) - BM Ciudad Real (Šp.) 24:29 (12:14).

Tabuľka F-skupiny:

1. Veszprém110035:232

2. Ciudad Real110029:242

3. Bukurešť100124:290

4. Prešov100123:350

PVP - 2. kolo - muži: Nové Zámky - HSG Nordhorn 21:30 (11:13).

2. predkolo Ligy majstrov - ženy: HK Slovan Duslo Šaľa ŽRK Knjaz Miloš 29:24 (15:10).

2. kolo PVP - ženy: NKSE Vác - ŠKP Banská Bystrica 33:24 (15:11).

ext k foto:

Domáci Prešovčania sa ťažko prebíjali cez obranu súpera, vidno to aj z tejto situácie, v akej sa ocitol Pokotylo

Fpoto: Róbert SÁNDOR