Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Priaznivci United nechcú Glazera, polícia v Manchestri vyšetruje násilie

TASR|Publikované 9. feb 2005 o 14:37

Londýn 9. februára (TASR) - Odpor militantných futbalových priaznivcov Manchestru United voči možnému predaju tradičného klubu z Old Traffordu do rúk ...

Londýn 9. februára (TASR) - Odpor militantných futbalových priaznivcov Manchestru United voči možnému predaju tradičného klubu z Old Traffordu do rúk 76-ročného amerického miliardára Malcolma Glazera prerastá do násilností. Oblastná polícia v Manchestri začala vyšetrovanie v súvislosti s demoláciou domu a auta advokáta United Maurica Watkinsa hneď po tom, ako predal akcie Glazerovi.

Americký obchodník z Rochestru, ktorý pri svojom treťom pokuse ponúkol diablom za predaj klubu 800 miliónov libier, je druhým najväčším akcionárom s 28,1% podielom. Glazerovi, ktorý je aj majiteľom klubu zámorskej ligy amerického futbalu (NFL) Tampa Bay Buccaneers, sa dostalo relatívne vrelého prijatia od Manchesterskej vzdelávacej komisie (Manchester Education Committee - MEC) a tak negatívne reakcie fans patria aj jej. "Prijali sme všetky potrebné opatrenia a momentálne je vyšetrovanie násilností v plnom prúde. Medzi udalosťami posledných dní existujú súvislosti," uvádza sa vo vyhlásení Oblastnej polície v Manchestri.

Nielen militantní priaznivci Manchestru United, ktorí sa obávajú najmä predaja štadióna na Old Trafforde, sa stavajú zatiaľ s nedôverou ku Glazerovým aktivitám. Svoju nedôveru verejne prezentovali aj hráči Manchestru United Rio Ferdinand a Ryan Giggs, pričom nadšenie neprejavil ani dlhoročný tréner diablov Sir Alex Fergusson. "Hlavné je, že klub je momentálne v dobrých rukách. Nepotrebuje žiadne lepšie vedenie v tomto momente. My hráči samozrejme sympatizujeme s fanúšikmi," uviedol dlhoročný hráč ManU Giggs pre britský Daily Mail. "Nepotrebujeme nič meniť, dúfam, že budeme pokračovať tak ako doteraz. Rovnako ako fanúšikovia, hráči aj vedenie klubu sú presvedčení, že všetky záležitosti v klube momentálne fungujú tak, ako majú a neexistuje žiadny zásadný problém," dodal Giggs.

Predchádzajúcu a súčasne druhú Glazerovu ponuku v poradí odmietol výkonný výbor diablov, pretože americký obchodník odmietol prevziať klub aj s jeho aktuálnymi dlhmi. "Malcolm Glazer pokračuje naďalej na tom, aby presvedčil vedenie Manchestru United, že nemá záujem prevýšiť majoritný podiel obyčajných priaznivcov klubu. V prípade, že každé gesto v tvári pána Glazera bude považované za podozrivé a zradné, dostane sa výkonný výbor klubu do zraniteľnej polohy v najbližších rokoch," uvádza sa ďalej vo vyhlásení Manchesterskej vzdelávacej komisie (MEC).

Majoritnými akcionármi Manchestru United sú zatiaľ John Magnier a J.P. McManus, ktorí vlastnia 28,9-percentný podiel.

Súvisiace články