Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Pri Váhu čakajú na to, že tigri zakopnú a domácim umožnia dostať sa k záchytnému bodu

Sportnet|Publikované 13. sep 2002 o 22:00

Trenčín Aj klíma u futbalového prvoligistu pod hradom Matúša Čáka sa zmenila pred pár dňami na sopku, ktorá vychŕlila lávu nespokojnosti s

doterajšími výsledkami a odniesol si to doterajší lodivod Róbert Paldan, ktorého nahradil Anton Dragúň. Hoci sa nepatrí byť škodoradostným, možno si niektorí hráči i vydýchli a prijali toto riešenie. Medzi nimi zrejme i Tomáš Martaus (na snímke uprostred). Ten totiž pri bývalom lodivodovi nemal vydláždenú cestu za kariérou. "Dá sa tak povedať, že sme si nepadli do rany, ale to sa týkalo aj obdobia predtým. Akurát za pôsobenia Milana Albrechta som mal pocit sebarealizácie. Vtedy to fungovalo tak, ako malo, ale neskôr sa to zmenilo pre mňa k horšiemu," konštatoval záložník, ktorý prišiel na Považie pred časom z Tatrana Prešov.

Tomáš už isté obdobie vedel, že na ihrisku mu je súdené zostať maximálne do 60. minúty. "Viac stretnutí po sebe bolo tak, že som išiel dolu z hracej plochy práve v tomto úseku hry. Tak sa rozhodol tréner, zrejme vychádzal z toho, že dlhšie nemôžem zotrvať na scéne. Pán Paldan je mladý kouč, ktorý chcel možno všetko odrazu a rýchle, ale za krátky čas sa to nedalo dokopy." Odchovanec zo Šariša nezapieral, že v lete bol aktuálny jeho odchod z Trenčína. "Nielen z mojej strany, ale i vedenie klubu naznačovalo, že mi nebude robiť problémy. Pritom mám platný kontrakt ešte na jeden rok. Nakoniec som si povedal, že začnem viac na sebe pracovať a dostal som sa do základnej zostavy. Potom hľadanie iného pôsobiska, ktoré som mal rozbehnuté, ustalo."

Pri Váhu nie sú spokojní s doterajším účinkovaním. Mysleli si, že po vystúpení s Ružomberkom, keď otočili priebeh duelu, sa to zmení, lenže nestalo sa tak. Predposledný celok pelotónu zaostáva za očakávaním. "Ja by som bol rád, aby pod vedením nového lodivoda som hrával viac, hoci priznávam, je to u mňa kolísavé. Určitou výhodou je, že máme nového trénera. Jeho premiéra bola v Slovenskom pohári úspešná, verím, že aj najbližšie v lige doma s Košicami dopadneme dobre. Bilancia súpera, ktorý zatiaľ neutrpel prehru, je pre nás výzvou a motívom." Trenčania sa spoliehajú na to, že každý celok musí raz zakopnúť, ale tigri sa domnievajú, že prečo práve teraz? "My sme si vyčistili hlavy, prestávka prišla i vhod. Musíme sa konečne uchytiť, už je najvyšší čas. Pokiaľ ide o pána Dragúňa, ja som s ním ešte nemal možnosť pracovať, ostatní spoluhráči ho poznajú z čias, keď v klube pôsobil. Predpokladám, že naša spolupráca bude prospešná, zdá sa mi po prvých dňoch veľmi seriózny."

Hráči FK Laugaricio nastúpia s oduševnením a nasadením. T. Martaus predostrel, že od tohto súboja si veľa sľubujú, treba začať chytať body. "Nie sme takí slabí, ako to vyzerá v tabuľke, sú tu naozaj kvalitní hráči. Domnievam sa, že v tabuľke pôjdeme hore, na chvost nepatríme." Východniar uznáva prednosti 1. FC i to, že má naozaj silný káder a po tom, čo sa zachránil, forsíruje príťažlivý futbal, získal si rešpekt. "Báť sa ale nemôžeme. Mojím želaním je, aby sme vyhrali a tak sa uchytili. Podľa mňa sa bude o osude stretnutia rozhodovať v strede poľa."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.