Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Pri útokoch vo Viedni riskovali životy MMA zápasníci, jeden bojoval so Slovákom Paradeiserom

Adrián Mečiar|3. nov 2020 o 01:00

Hrdinami boli dvaja muži, ktorí riskovali vlastné životy, aby zachránili ďalších ľudí vrátane zraneného policajta.

Hrdinami boli dvaja muži, ktorí riskovali vlastné životy, aby zachránili ďalších ľudí vrátane zraneného policajta.

Svet včera zasiahli správy z neďalekej Viedne, ktorá sa stala dejiskom tragických udalostí. Krátko po ôsmej hodine večer došlo k viacerým streľbám zo strany ťažko ozbrojených útočníkov do radov občanov.

Rakúske orgány potvrdili, že išlo o teroristický útok. Polícia zastrelila jedného z útočníkov, no zároveň varovala obyvateľov, že ďalší môžu byť na úteku. Ľudia majú preto vychádzať z domu len v nevyhnutných prípadoch, školáci dnes mohli zostať doma.

Pri útoku zahynuli štyria civilisti, dvaja muži a dve ženy. Ďalších 17 osôb skončilo v nemocnici, z toho 6 je vo vážnom stave.

Táto smutná udalosť ale opäť ukázala, že aj v radoch bežných ľudí nájdeme skutočných hrdinov, ktorí sa neboja riskovať vlastný život v snahe pomôcť niekomu inému. 

Sociálne siete obleteto niekoľko záberov zachytávajúcich útoky či následný bezprostredný chaos. Na jednom videu je vidieť na mieste tiež dvojicu civilistov. Ako neskôr vysvitlo, boli to dvaja zápasníci MMA, ktorí nasadili svoje životy, aby pomohli staršej žene a zranenému policajtovi. 

Miestne médiá uviedli, že išlo o tureckých rodákov dlhodobo žijúcich vo Viedni. Mikail Ozen (1-2 MMA podľa Sherdogu, neoficiálne 5-3, pozn. red.) a Recep Gultekin (0-1 am. MMA, podľa Sherdogu, pozn. red.) najskôr vzali do bezpečia staršiu ženu, ktorá bola na scéne. Potom sa vydali na pomoc aj k policajtovi. Ten utrpel zranenia pri naháňaní útočníkov.

Gultekin pritom sám schytal guľku do nohy. Našťastie, nebolo to nič vážne a obaja mohli napriek menším zraneniam ihneď pomôcť polícii užitočnými informáciami. „Opísali sme im útočníkov, čo mali oblečené,“ uviedol Ozen pre turecké noviny Hurriyet.

Mimochodom, práve Ozen kedysi zápasil aj so Slovákom Ronaldom Paradeiserom. Duel sa uskutočnil vo Viedni v roku 2016 a Paradeiser zvíťazil v druhom kole na TKO.

Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články