Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Pri streľbe v Las Vegas bola aj britská tenistka: Spočiatku to znelo ako ohňostroj

Laura Robsonová mala minimálnu šancu nastúpiť a tak zamierila na dovolenku. Aj minimálna šanca sa však ukázala ako možná. Na US Open sa predstaví. (Autor: TASR/AP)
SITA|3. okt 2017 o 11:35

Robsonová šla na koncert po odohraní turnaja v Templetone.

LAS VEGAS. Britská tenistka Laura Robsonová potvrdila, že je v poriadku po tom, ako sa zúčastnila na koncerte country hudby v Las Vegas, kde v dôsledku nedeľňajšej masovej streľby zomrelo najmenej 59 ľudí a viac ako 500 bolo zranených. Informoval o tom portál Sports Illustrated.

Dvadsaťtriročná hráčka prišla do Las Vegas po odohraní tenisového turnaja ITF v Templetone v Kalifornii.

V nedeľu na sociálnej sieti uverejnila fotografie z festivalu Route 91 Harvest, v pondelok tweetovala, že je v bezpečí s dôvetkom, že "spočiatku to znelo ako ohňostroj, potom každý začal utekať."

Pre BBC neskôr uviedla: "Moji priatelia, ktorí boli vo vzdialenejšom dave, išli pomáhať postreleným. Sme všetci v šoku."

Streľba sa odohrala počas hudobného festivalu Route 91 Harvest, keď na jeho účastníkov strieľal z blízkeho hotela muž menom Stephen Craig Paddock, ktorý bol multimilionár a utrácal v kasínach veľa peňazí. Pred príchodom špeciálneho komanda sa zastrelil.

Robsonová počas kariéry vyhrala tri turnaje na nižšom okruhu ITF a v rebríčku bola dosiaľ najvyššie na 27. mieste v júli 2013. Aktuálne jej patrí 246. priečka.

V Las Vegas bola rodáčka z austrálskeho Melbourne aj pred troma týždňami, keď si v T-Mobile Arene naživo nenechala ujsť súboj o titul majstra sveta v strednej hmotnostnej kategórii medzi Kazachom Gennadijom Golovkinom a Mexičanom Canelom Álvarezom.

Súvisiace články