Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Pri protestoch v Salt Lake viac policajtov ako demonštrantov

TASR|Publikované 9. feb 2002 o 00:22

Salt Lake City (TASR) - Podľa Amerického zväzu občianskych slobôd (ACLU) boli prvé olympijské protesty "vášnivé ale mierne." ACLU však vyjadrilo znepokojenie ...

Salt Lake City (TASR) - Podľa Amerického zväzu občianskych slobôd (ACLU) boli prvé olympijské protesty "vášnivé ale mierne." ACLU však vyjadrilo znepokojenie nad tým, že polícia by mohla počas hier v Salt Lake City použiť proti demonštrantom neúmernú silu.

Okolo poludnia protestovala v centre mesta evidentne protihomosexuálne zameraná skupina, ktorá niesla transparenty odsudzujúce gayov a lesbičky, najbližší policajti jej však prehradili cestu, pričom sa zdalo, že plne ozbrojenej pechoty bolo viac ako demonštrantov. Niekoľko ľudí kričalo na protestujúcich ostré výrazy a demonštranti im ich opätovali, ale žiadna slovná výmena neprerástla vo fyzické útoky.

"Zatiaľ to bolo perfektné, takto by som si to želala," vyjadrila sa splnomocnenkyňa ACLU v Salt Lake City Janelle Euricková. Podľa nej by zväz chcel mať pozorovateľov na najväčších protestných akciách počas otváracieho ceremoniálu ZOH. Obavy však zväzu spôsobuje používanie sprejov s korením a iné prehnané opatrenia na ovládanie davu zo strany polície, i keď tá počas piatkovej demonštrácie žiadnu silu nepoužila.

Polícia verejne sľúbila, že protestujúcim umožní otvorene vyjadriť svoje názory, ale narušiť ZOH nedovolí.

mi pš

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.