Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Pri nehode asistoval aj alkohol

Sportnet|Publikované 28. nov 2002 o 23:00

Pod vplyvom alkoholu boli obajaaktéri sobotňajšej zrážky dvoch terénnych motoriek. Pri nehode na poľnej ceste medzi Martinom a Žabokrekami zahynul

Pod vplyvom alkoholu boli obaja

aktéri sobotňajšej zrážky dvoch terénnych motoriek. Pri nehode na poľnej ceste medzi Martinom a Žabokrekami zahynul 31-ročný Jozef R. zo Žabokriek a ťažko sa zranil slovenský motocyklový reprezentant Peter K. z Martina.

Účastníci nehody mali podľa slov riaditeľa Okresného úradu justičnej polície PZ v Martine Miloša Mikulu v krvi do jedného promile alkoholu. Presné hodnoty zatiaľ nie sú známe. Na základe predbežného vyjadrenia znalca z odboru dopravy nehodu dvoch motoriek, ktoré jazdili proti sebe, spôsobil Peter K., ktorý prešiel s terénnou motorkou do protismeru. Ak sa predbežné vyjadrenia potvrdia, motocyklovému reprezentantovi hrozí obvinenie

z trestného činu ublíženia na zdraví s následkom smrti a porušenia dôležitej povinnosti. Obe motorky nemali predpísané osvetlenie.

Podľa neoficiálnych informácií skupinka motorkárov v ten večer oslavovala ukončenie motorkárskej sezóny v Blatnici a vybrala sa smerom do Martina do garáží. V skupinke, od ktorej sa oddelili dvaja motorkári, ktorí sa neskôr zrazili, bol aj známy motocyklový reprezentant Jaroslav Katriňák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.