Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Pri Mirkovciach boli najrýchlejší Krajčík a Macinská

Sportnet|Publikované 30. mar 2015 o 22:00

Sokol Kysak usporiadal 2. kolo pretekov Oblastného rebríčka Košického kraja v orientačnom behu.

KOŠICE. Klub orientačného behu Kontrolné stanovištia boli situované v lese neďaleko obce Mirkovce.

Na najdlhšej mužskej trati 7,2 km vzdušnou čiarou s 25 kontrolami zvíťazil Michal Krajčík za 35:08 min. pred Dušanom Slámom za 37:39 min. a tretie miesto obsadil Tomáš Mušinský (všetci ATU Košice) za 38:13 min.

V kategórii žien na 6,2 km trati s 20 kontrolami bola najrýchlejšia Jana Macinská za 40:58 min. pred Andreou Papugovou a tretia skončila Martina Papugová (všetci ATU Košice) za 47:19 min.

Vo veteránskych kategóriách sa do tretej priečky umiestnili: M35-: 1. Jozef Pollák, 2. J. Mihalič, 3. Z. Roháč (všetci ATU Košice), M45-: 1. Andrij Lozickij (Mukačevo-Ukr.), 2. F. Šoltés (Čingov Spiš. N. Ves), 3. J. Kuchta (TU Košice), M55-: 1. Anton Onder (Metropol Košice), M65-: 1. Jaroslav Mráz (Sokol Kysak), W45-: 1. Elena Papugová, 2. E. Mušinská, 3. E. Belicová (všetky ATU Košice).

V žiackych a dorasteneckých kategóriách prvé miesta obsadili: M-10: Vladislav Cepurdej (Mukačevo-Ukr.), M-12: Lukáš Novota (ATU Košice), M-18: Šimon Dudra (Sokol Kysak), W-10: Simona Mihaličová (ATU Košice), W-12: Kateryna Cepurdej (Ukr.), W-18: Ľuboslava Weissová (ATU Košice).