Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Pri Bodve to sypalo najmä oslávencovi Vargovi

Sportnet|Publikované 31. mar 2014 o 22:00

Tento súťažný ročník 3. ligy skupiny Východ priniesol už niekoľko vysokých rezultátov.

REŠICA.

Nie sú také krikľavé ako naposledy v západnej skupine, kde belasá rezerva rozdrvila Piešťany 15:0, ale stoja tiež za zmienku.

V úvode súťaže sa „vyznamenali“ Humenčania, ktorí inkasovali deviatku v Námestove a sedmičku v Ružinej.

Neskôr sa k nim pridali Lipanci, keď si v októbri odviezli osemgólový prídel z Martina (0:8), no a v nedeľu ich vyprevadili Moldavčania z Rešice s nečakanou sedemgólovou nádielkou (7:1).

Prekvapujúcou o to viac, že hráči Bodvy sa v úvodných domácich dueloch nevyznamenali. Napriek optimistickej prognóze pred štartom jarnej odvety prišli doma o päť bodov a naviac, nerozvlnili súperovu sieť ani raz.

„Na to sme chlapcov celý týždeň pripravovali. Išlo najmä o psychiku a bolo jasné, že si to niekto odskáče,“ rozhovoril sa jeden z kormidelníkov Tomáš Danko.

„Potešilo najmä to, že všetky góly padli po parádnych akciách, ktoré sústavne pilujeme. A to našich fanúšikov potešilo najviac. Upozorňovali sme našich zverencov, že vysokými loptami sa najmä cez Gomoľu nepresadia, že je potrebné hrať po zemi a ťahať útoky zo strán. Všetko nám vyšlo, ako sme si predstavovali. Aj keď je pravda, že do úvodnej trefy sme tri výborné šance nepremenili,“ vystavil vysvedčenie svojmu tímu T. Danko.

Pozoruhodným zápisom so štyrmi zásahmi sa prejavil útočník domácich Frederik Varga.

Dvadsaťdvaročný odchovanec stropkovského futbalu sa celkom ochotne so svojou radosťou podelil: „Konečne nám to padalo. Samozrejme som rád, že i mne osobne. Bolo načase.“

Bez jedného centimetra dvojmetrový zakončovateľ takto skompletizoval svoju desiatku v tomto ročníku: „Štyri vrúbky na pažbu som si zarezal vo svojom prvom roku účinkovania medzi dospelými ešte v Stropkove. Vtedy si to odniesli Giraltovčania. Ale je treba vyzdvihnúť súčinnosť so spoluhráčmi. Prvýkrát som dvíhal ruky nad hlavu po Labunovej štandardke, ktorú som usmernil do siete hlavou. Druhýkrát som sa radoval po skvelej akcii Dzúrika, na ďalší gól mi prihrával Krážel, k štvrtému zápisu ma vyzval nádherným vysunutím Zajac a pri nájazde na brankára som nezaváhal. V utorok som oslavoval 22. narodeniny, takže túto znôšku gólov považujem za najkrajší darček,“tešil sa nádejný kanonier.

Skúšal to už aj v pražskej Dukle, ale v jej farme v Kuniciach príliš príležitostí nedostal.

„Potrebujem cítiť dôveru a aj určitú dávku trpezlivosti. Tam sa mi jej nedostávalo. Prednosť mali hráči áčka, ktorí v prvom tíme nedostali priestor a tak som sa porúčal. Chcel som hrať a nie vyčkávať na striedačke. Preto som rád za šancu v Rešici,“ v skratke nám priblížil svoju nie dlhú futbalovú kariéru sympaťák Feďo, ako mu pri Bodve všetci hovoria.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.