Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Pri Bielom kameni tri tituly

Sportnet|Publikované 7. sep 2007 o 22:00

KOŠICE. Členitý terén v okolí zrúcaniny Biely kameň bol dejiskom zápolenia orientačných bežcov o tituly medzinárodných majstrov Slovenska v

orientačnom šprinte. V elitnej kategórii mužov na 1,6 km trati s prevýšením 130 m a 21 kontrolami sa majstrom SR stal Lukáš Barták za 11:33 min. pred Pavlom Bukovácom a Mariánom Dávidíkom (všetci Bratislava). Z východniarov bol najlepší Tomáš Drenčák (ATU Košice) na šiestom mieste so stratou len 1:16 min. na víťaza. Z jedenástich majstrovských kategórií na východ putovali tri majstrovské tituly zásluhou pretekárok klubu Akademik Technická univerzita Košice. V elitnej kategórii žien na 1,3 km trati s prevýšením 80 m a 16 kontrolami si titul majsterky Slovenska vybojovala Jana Macinská (ATU Košice) za 13:11 min. pred Martou Prékopovou (TJ Farmaceut Bratislava) a bronzovú medailu získala Jana Kršiaková. Na "zemiakovej" štvrtej pozícii skončila Natália Tyszová (obe ATU Košice). V kategórii žien od 35 rokov sa k titulu zorientovala Jana Slámová (ATU Košice). Mladšia dorastenka Ivana Ďurčová (ATU Košice) nenašla premožiteľku v kategórii W-16E. V ďalších kategóriách si z východniarov medaily vybojovali: M-16E: 2. Juraj Sokol, 3. Dávid Franko (obaja KOB Sokol Kysak), M-18E: 3. Štefan Ringer, M35-E: 3. Peter Sláma, W-18E: 3. Jana Janovcová (všetci ATU Košice). V nemajstrovskej kategórii W-12C zvíťazila Martina Papugová (KOB Sokol Kysak).