Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Prezident verí, že uvidí viac medailistov ako ministri

TASR|17. aug 2004 o 20:55

Atény 17. augusta (TASR) - Zavŕšenie odchodu slovenských tenistov z olympijských dvorcov v Aténach sledoval aj slovenský prezident Ivan Gašparovič.

Po prehre posledných slovenských zástupkýň - páru Daniela Hantuchová a Janette Husárová smutne skonštatoval: "Dievčatá mali druhý set výborne rozohraný, škoda, že to nakoniec dokázali prehrať. Ale taký je šport, vyhráva vždy ten lepší." Hlava štátu však verí, že v gréckej metropole bude svedkom aj veľkých úspechov slovenského športu. "Predovšetkým verím, že uvídim viac medailistov ako ministri Fronc a Kukan. Už v stredu môžu vo vodnom slalome naši získať tri. Bol som ich povzbudiť aj v kvalifikácii a aj v boji o medaily budem mať pripravené hlasivky, dlane na tlieskanie i slovenskú vlajku, ktorú som si požičal od Slovenského olympijského výboru."

Vodným slalomom sa medailové nádeje podľa prezidenta ešte nekončia: "Možno sa ešte niečoho dočkáme v džude, vo vzpieraní a aj napriek nepríjemnej dopingovej udalosti som nezanevrel ani na atletiku. Dúfam, že tam naši športovci dosiahnu dobré výsledky. Olympiáda zatiaľ príliš nevychádza Martine Moravcovej, ale aj ak by sa jej tú medailu získať nepodarilo, stále jej máme byť za čo vďační. Je to pani športovkyňa."

Súvisiace články