Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Prezident verí, že prekvapia ešte viac

Bodka za sezónou. Prípitok prezidenta klubu Gregu (zľava), viceprezidentky Harčarikovej, trénera K. Bača a hráčov T. Bača, Kuska, T. Baloga a Ligockého. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 18. júl 2009 o 00:00

Vodnopólisti Ovomontu KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto by v nadchádzajúcom ročníku radi nadviazali na nováčikovskú sezónu. Prezident klubu verí, že prekvapia ešte viac.KOŠICE. Akademici obsadili po postupe z prvej ligy štvrté miesto a latku by neradi podliezali. Aj vďaka úspešnej spolupráci s majstrovským ČH Hornets môžu poškuľovať i po medailových métach.

Nečakal to

"Priznám sa, že štvrté miesto som pred štartom súťaže nečakal. Pri troške šťastia, hráčskej vyzretosti, väčšej zápasovej skúsenosti či dôslednejšom dodržiavaní taktických rád trénera to mohol byť dokonca aj bronz. Verím preto, že v nastávajúcej sezóne prekvapíme ešte viac. Vďaka našej viceprezidentke Alenke Harčarikovej, ktorá má na starosti finančné otázky, problémy v tomto smere by nemali byť, pričom stále otvorená je aj možnosť posíl," vraví prezident vodnopólového klubu Ľubomír Grega. Ten sa zástupcom hráčov aj oficiálne poďakoval za úspešný uplynulý ročník. Keďže je zároveň i starostom mestskej časti Staré Mesto, udialo sa tak v jeho 'úradovni'. "Aj keď sme nezískali medailu, myslím si, že štvrtá priečka a skutočnosť, že naši hráči skončili pred oveľa skúsenejšími kolegami z ŠKP Košice, je pre mužstvo, ktoré bolo vekovým priemerom najmladším, dostatočným dôvodom, aby som chlapcov a trénera prijal." Rovnako ako prezident, aj tréner mužstva Karol Bačo verí, že mančaft nastúpi na stúpajúci trend. Napriek tomu, že prišli o veľkú oporu, keďže Roman Poláčik po uvedení do funkcie nového reprezentačného trénera ukončil aktívnu hráčsku kariéru. "Myslím si však, že napriek tejto strate budeme mať v nasledujúcej sezóne k dispozícii výrazne silnejší káder," tvrdí K. Bačo.

Prispôsobia sa

Mená posíl sú však zatiaľ ešte otvorené, keďže v rámci spolupráce s ČH Hornets by do tímu mali pribudnúť borci, ktorí si nevybojujú miesto v kádri sršňov. Tí totiž v týchto dňoch organizujú kemp, v ktorom majú takmer tridsiatku hráčov a všetkých potrebovať nebudú. "Kemp je záležitosťou Hornets a je na nich, ktorých hráčov si oni vyberú. My sme tí, ktorí sa prispôsobia," dopĺňa kormidelník akademikov. Ten sa preto kempu momentálne nezúčastňuje a venuje sa predpríprave tých hráčov svojho tímu, ktorí sa o miesto v Hornets neuchádzajú. Ostrá príprava by mala odštartovať 3. augusta.Súvisiace články