Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Prezident talianskej federácie tuší za rušeniami účasti doping

SITA|Publikované 20. máj 2008 o 13:25

RÍM 20. mája (SITA) - Prezident Talianskej tenisovej federácie (FIT) Angelo Binaghi vyslovil názor, že rastúce množstvo odhlásení sa hráčov z turnajov či nenastúpení na zápas už v priebehu jednotlivých ...

RÍM 20. mája (SITA) - Prezident Talianskej tenisovej federácie (FIT) Angelo Binaghi vyslovil názor, že rastúce množstvo odhlásení sa hráčov z turnajov či nenastúpení na zápas už v priebehu jednotlivých podujatí môže súvisieť s častejšími a prísnejšími dopingovými kontrolami. "Podľa mňa je medzi týmito úkazmi spojitosť. Nepovažujem za náhodu, že zrušených účastí či skrečov bez boja pribúda v priamej úmere so zintenzívnením protidopingových opatrení. Tieto veci treba nahlas vysloviť. Naším cieľom musí byť čistý tenis. Stačí sa pozrieť na to, akým spôsobom sa z roka na rok mení výzor hráčov a ich výdrž. Tí, ktorí vybehali aj nemožné, zrazu prestávajú stíhať a vládať, a naopak."

Na nedávnych turnajoch ATP Masters Series a WTA Tour v talianskej metropole v areáli Foro Italico okrem iného nenastúpila Američanka Serena Williamsová (chrbát) na štvrťfinále a Ruska Maria Šarapovová (lýtko) na semifinále, zatiaľ čo obe semifinále mužov sa zo zdravotných dôvodov skončili predčasne. Binaghi však striktne odmietol spájanie svojich všeobecných podozrení práve s týmito čerstvými prípadmi. Zároveň medzi riadkami ostro kritizoval Asociáciu tenisových profesionálov (ATP) a Tenisovú asociáciu žien (WTA): "Išlo o nešťastnú zhodu okolností a dôsledok náročnej termínovej listiny. Vo svetových riadiacich orgánoch panuje vysoká úroveň neschopnosti. Talianska federácia je povinná bojovať za budúcnosť tenisu, ktorú zaštíti jeden subjekt. My si ho stotožňujeme s Medzinárodnou tenisovou federáciou."


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.