Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Prezident SZH a predseda ČSZ podpísali dohodu o spoločnej súťaži žien

TASR|22. jún 2001 o 13:30

Bratislava 22. júna (TASR) - Prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Pavol Derfényi a predseda Českého zväzu hádzanej (ČSH) Jaroslav Gattermayer podpísali v bratislavskom Dome športu v piatok rámcovú dohodu o utvorení spoločnej medzinárodnej súťaže

žien. Predstavitelia národných zväzov sa dohodli, že spoločná súťaž sa začne ročníkom 2002/2003. Všetky technicko-organizačné podmienky a predovšetkým počet účastníkov doriešia zástupcovia SZH i ČSH do konca roka 2001.

"Jediným hlavným bodom, na ktorom sa ešte musíme dohodnúť, je počet účastníkov súťaže," povedal ešte pred podpisom zmluvy šéf slovenskej hádzanej. Slovenská strana navrhuje model 6 slovenských a 6 českých klubov, Česi presadzujú skromnejší model 4+4. "Pravdepodobne zostane pri kompromise a dohodneme sa na piatich slovenských a piatich českých zástupcoch," predpovedal Derfényi.

Sídlo riadiaceho orgánu novej súťaže bude v Bratislave v priestoroch SZH a kompletný spravodajský servis o priebehu súťaže by mal byť podľa spoločných plánov dostupný aj na vlastnej internetovej stránke.

V riadení novej súťaže by jej tvorcovia radi využili všetky cenné skúsenosti zo spoločnej ligy mužov HIL, ktorá má za sebou premiérový ročník. "Chceme využiť všetko dobré, čo sa osvedčilo v mužskej HIL-ke," vyhlásil prezident SZH.

Zatiaľ čo v súťaži mužov bola kvalita sústredená predovšetkým v kluboch za riekou Moravou, v spoločnej ženskej lige by mali prím hrať hlavne slovenské oddiely. "Očakávame, že konfrontácia so slovenskými družstvami prinesie prospech predovšetkým pre naše kluby," potvrdil predseda ČSH Gattermayer.

Predbežne "otcovia" plánovanej súťaže nedávajú jej budúcim účastníkom žiadne prísľuby na finančnú výpomoc pri ich výdavkoch v súťaži a predpokladajú, ža každý klub, ktorý sa do ligy prihlási, má dostatok prostriedkov na celý ročník.

Schválený ešte nie je ani názov spoločného projektu, pričom šéfovia národných zväzov nevylučujú, že by mohol poniesť meno budúceho hlavného sponzora.

br sr

Súvisiace články