Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Prezident SR Gašparovič hovoril na audiencii s Roggem aj o Martikánovi

TASR|20. aug 2004 o 20:00

Atény 20. augusta (TASR) - Prezident Medzinárodného olympijského výboru Jacques Rogge prijal v piatok popoludní v dočasnom sídle MOV v aténskom hoteli ...

Atény 20. augusta (TASR) - Prezident Medzinárodného olympijského výboru Jacques Rogge prijal v piatok popoludní v dočasnom sídle MOV v aténskom hoteli Hilton prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča. Hlavá štátu vysoko ocenila prácu organizátorov hier i vysokú úroveň športovísk. Obaja spolu disutovali aj o prípade vodného slalomára Michala Martikána, ktorý po kontroverznom rozhodnutí jury prišiel o zlatú medailu v C1.

"Prezident MOV Rogge počas stretnutia s prezidentom SR Ivanom Gašparovičom zablahoželal slovenskej výprave k doterajšiemu zisku piatich medailí i k úspešným výsledkom na aténskej olympiáde a ocenil i prácu slovenského olympijského hnutia, ktoré podľa slov šéfa MOV pracuje veľmi modelovo a perspektívne. Jednou z tém pri rozhovoroch bol aj prípad Michala Martikána, ktorému odobrali zlatú medailu z C1 pre údajný nepovolený dotyk bránky. Prezident Gašparovič tlmočil Roggemu svoj názor, že v prípade odobratia zlatej medaily nášmu kanoistovi prišlo ku krivde," informoval generálny tajomník SOV Martin Benko.

Súvisiace články