Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Prezident Medzinárodnej zápasníckej federácie odstúpil z funkcie

(Autor: TASR)
SITA|16. feb 2013 o 12:52

Švajčiar Raphael Martinetti odstúpil z postu šéfa FILA.

BANGKOK. Len niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný olympijský výbor (MOV) vyradil zápasenie zo zoznamu športov pre OH 2020, rezignoval prezident Medzinárodnej federácie zápasenia (FILA) Raphael Martinetti na svoj post.

Svoje odstúpenie z funkcie oznámil švajčiarsky funkcionár na zasadnutí Výkonného výboru FILA v thajskom Phukete. Martinetti zastával pozíciu na čele medzinárodnej federácie od roku 2002.

Ako informovala agentúra Reuters, výkonný výbor si za dočasného prezidenta zvolil Srba Nenada Laloviča. "Pán Lalovič povedie federáciu až do mimoriadneho kongresu, ktorý sa uskutoční v septembri počas svetového šampionátu," uviedol člen VV FILA Rodica Yaksi.

MOV šokujúco vyradil jeden zo zakladajúcich olympijských športov z programu OH 2020 v utorok počas zasadnutia výkonného výboru vo švajčiarskom Lausanne. Rozhodnutie musí v septembri ešte schváliť valné zhromaždenie MOV v Argentíne. Funkcionári FILA vyjadrili presvedčenie, že konečný verdikt ešte môžu zmeniť. "Počas zasadnutia v Phukete budeme ďalej diskutovať o tom, akým spôsobom by sme mohli vrátiť zápasenie späť do olympijského programu," uviedol viceprezident FILA Tomiaki Fukuda.

Zápasenie sa teraz pridalo ku karate, squashu, športovému lezeniu, športom na kolieskových korčuliach, wakeboardingu a kungfu, ktoré sa budú v septembri v Buenos Aires uchádzať o zaradenie do programu OH 2020.

Súvisiace články