Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Prezident FK Spišská Nová Ves si najviac cení domáce bezgólové remízy s Kaľavou a Mlynkami

Sportnet|Publikované 31. dec 2003 o 00:00

Spišská Nová Ves Jesennú časť súťažného ročníka 2004/2005 máme úspešne za sebou. Nastal čas bilancovania. O zhodnotenie účinkovania bývalého, už len

v rečiach slávneho, FK Spišská Nová Ves v III. triede majstrovstva SOFZ sme požiadali jeho prezidenta Jána Záchraňčomôžeš.

Ako by ste bilancovali jeseň z pohľadu nového prezidenta FK Spišská Nová Ves?

"Najprv by som sa chcel vrátiť trošku do minulosti. Klub som prevzal tzv. "nulový". S nulou na konte v klubovej pokladnici, s nulovým kádrom hráčov a funkcionárov atď. Narýchlo sme si stanovili v novej súťaži priority nevypadnúť!"

Ale z III. triedy majstrovstva SOFZ sa nedá vypadnúť?

"To hovoríte vy. Vo futbale človek nikdy nevie. Len si spomeňte, čo sa v tomto klube všetko za posledné roky udialo."

Vráťme sa k hodnoteniu jesene?

"Jeseň nebola dobrá. Urodilo sa veľa zemiakov a jabĺk. Prečo to hovorím? Bol obrovský problém zohnať hráčov na majstrovské zápasy. Buď zemiaky zberali, alebo ich vyorávali. Buď jablká zberali, alebo už konzumovali finálny produkt v podobe tekutého moku tzv. jablkové čučo. To bolo hlavnou príčinou našich nepresvedčivých výkonov, hlavne v domácom prostredí. Najviac ma mrzí, že z "novoveského Wembley" si bod po remízach 1:1 odniesli Kaľavčania a futbalisti z Mlyniek. V obidvoch prípadoch sme boli trošku lepším mužstvom, ale nepodržal nás brankár."

V čom bola chyba, že gólman Patrik Lipovaj pustil v spomínaných prípadoch také lacné góly?

"Priznal sa mi až predvčerom. Vraj našiel kdesi v klubovni videokazety zo stretnutia III. ligy (jak to krásne znie) Spišská Nová Ves Ďurkov. Tie zákroky, čo videl v podaní vtedajšieho brankára, sa vraj chcel naučiť."

Akoby ste hodnotili prácu trénera Emanuela Bezbabky?

"Zle. Veľmi zle. Na jeho vrub ide to, že po jeseni nám odišla polovička mužstva."

Kam?

"Všetci sa preregistrovali do Maratónskeho klubu Spišská Nová Ves. Vraj majú takú kondičku, že kľudne môžu behať aj maratóny. Premiéru majú dnes na silvestrovskom Behu medzi dvoma mostami."

Večným problémom novoveského futbalu sú peniaze. Aký je terajší rozpočet na III. triedu?

"Na III. triedu treba peniaze peňeži peníze. Rozpočet je 100 tisíc korún. Mesto sme požiadali o finančnú výpomoc vo výške 200 tisíc."

Tie počty nejako nesedia?

"Vy furt niečomu nerozumiete. Pýtame dvesto, ale mesto, ako vždy, dá menej. Ak dá polovicu, všetko je v poriadku."

Ciele pred jarnou odvetou?

"Nevypadnúť. Aj touto cestou chcem vyzvať všetkých priaznivcov spišskonovoveského futbalu, príďte na ihrisko čo v najväčšom počte, veď nemá kto hrať!"

Súvisiace články