Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prevládať budú mladé kone

Sportnet|Publikované 17. júl 2008 o 22:00

K letným mesiacom patria v Brzotíne Jazdecké preteky. Zajtra prebehne už ich ôsmy ročník.BRZOTÍN. V tomto roku prihlásili jazdecké oddiely na

K letným mesiacom patria v Brzotíne Jazdecké preteky. Zajtra prebehne už ich ôsmy ročník.

BRZOTÍN. V tomto roku prihlásili jazdecké oddiely na preteky viac ako šesťdesiatku koní, medzi ktorými nebudú chýbať ani zástupcovia z Maďarska. "Prevládať budú mladé kone," začal Barnabáš Szakall, ktorý už k pretekom v Brzotíne akosi neodmysliteľne patrí. Naznačuje to aj tridsať koní prihlásených do prvej súťaže, ktorá je vypísaná pre jazdcov alebo kone štartujúce prvým rokom.

Spomínané prvé preteky sa začínajú o 12.30 hod. v areáli "Konského dvora". Hlavná súťaž príde na rad približne o 15.30 hod. a predbežne je do nej prihlásených dvadsať štyri koní. O divácky atraktívny Skok do výšky Mini maxi prejavilo zatiaľ záujem šesť jazdcov.

K favoritom určite bude patriť minuloročný víťaz skúsený V. Ivanov či A. Valentová. Domáci klub Gemgal bude zastupovať dvojica mladých začínajúcich pretekárok a T. Králik. "Budú však mať neľahkú pozíciu, pretože doma sa jazdí veľmi ťažko," podotkol B. Szakall.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.