Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Pretrhnutá dôvera sa po čase znovu zacelila

Sportnet|Publikované 18. mar 2009 o 23:00

Aj pre niektorých známych legionárov sa už hokejová sezóna skončila. Chceli si ju síce vo svojich kluboch ešte natiahnuť, ale v play-off im

zasvietila červená. Preto sa zberajú domov. Ako napríklad Jaroslav Obšut. Toho sme zastihli pri balení vecí.

LULEA. Prešovský rodák má za sebou ďalší ročník vo švédskej elitserien, v Lulee je už piaty rok.

Ponuku má na stole

Nevyzerá to však na to, že by sa chcel presťahovať inde, jeho manažér je už v rokovaní s funkcionármi klubu, ktorý ponúkol predĺženie zmluvy pre slovenského borca. "Páči sa mi tu a rád by som zostal, ak dôjde k dohode," poznamenal náš obranca. V jeho hlase ešte doznieval smútok z vypadnutia vo štvrťfinále vyraďovačky s Frölundou. "V poslednom zápase série sme boli lepší, mali sme na to, aby sme vyhrali a znížili nepriaznivý stav na zápasy. No neposlúchal nás puk a nenašiel si cestu do bránky." Premožiteľ obšutovcov mal v základnej časti vo vzájomných zápasoch nepriaznivú bilanciu, ale vynahradil si ju v zlomových chvíľach play-off. Akurát prvý duel mu nevyšiel, potom už ovládol dianie. Východniar mal však vydarenú sezónu. Po základnej časti bol šiesty najproduktívnejší obranca celej súťaže, z tímu mal najlepšie štatistiky spomedzi bekov. On aj Ľuboš Bartečko patrili k pilierom tímu. "Myslím si, že to bol najlepší ročník v celej mojej kariére, len škoda, že sme ako mužstvo nešli ďalej."

Pozvánka mu urobila radosť

Spoľahlivý pilier defenzívy Luley sa - tak sa zdá - hotuje na návrat i do reprezentačného dresu. Už vo švédskych médiách, ako informovali agentúry, s hrdosťou hovoril o tom, že mal rozhovor so zodpovednými. Pravdaže, neváhal s odpoveďou, ktorá bola kladná. To, že sa predtým neobjavoval na akciách, nezanechalo v ňom pocit urazenosti. Naposledy sa objavil v národnom tíme v septembri 2006 v prípravnom stretnutí v Nemecku. Po nástupe trénera Jána Filca ku kormidlu sa začalo znovu blýskať na lepšie časy z pohľadu účinkovania v najcennejšom drese. "Pred nedávnymi zápasmi vo Švajčiarsku ma kontaktoval pán Filc. Potešilo ma to. Práve tento kormidelník ma vytiahol kedysi do reprezentácie a spomenul si znovu na mňa." Ešte za predošlej éry ho raz kontaktoval kouč Július Šupler, avšak len čo prišla finálna fáza pred MS, tak sa mu nikto neozval. "Pozvánka na prípravu bude takou menšou náplasťou na vypadnutie. Už aby som bol doma a začal s tréningom," dodal J. Obšut. Určite by bolo aj preňho lepšie, keby ešte hral vo Švédsku, ale i náhradné riešenie v podobe prípravy doma sa dá pretrpieť. Keďže býva vo Zvolene, na ľad vykorčuľuje najprv tam a potom už na minikempe v Trenčíne. "V každom prípade si chcem udržať takú formu, akú som mal v Škandinávii. Verím, že si miesto v konečnej nominácii vybojujem a zúčastním sa na šampionáte vo Švajčiarsku," povedal hokejista, ktorý dosiaľ absolvoval raz MS, Svetový pohár ako aj ZOH.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.