Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Pretláčanie rukou: Slováci na Golemovej ruke bez konkurencie

TASR|28. jan 2001 o 16:38

Mikulov 28. januára (TASR) - Slovenskí reprezentanti v pretláčaní rukou triumfovali v českom Mikulove na 4. ročníku medzinárodnej súťaži Golemova ruka. V kategórii do 70 kg zvíťazil v konkurencii (...)

Mikulov 28. januára (TASR) - Slovenskí reprezentanti v pretláčaní rukou triumfovali v českom Mikulove na 4. ročníku medzinárodnej súťaži Golemova ruka. V kategórii do 70 kg zvíťazil v konkurencii pretekárov z ôsmich krajín Radim Brettschneider pred Mariánom Ďalákom, do 80 kg dominoval Samulel Hlúbik, do 90 kg Miroslav Koczka a do 100 kg nenašiel premožiteľa Peter Augustín. Medzi ženami na najvyšší stupienok vystúpila v kategórii do 60 kg Dagmar Petrová a v súťaži veteránov bez rozdielu hmotnosti obsadil striebornú priečku reprezentačný tréner Ján Ďalák.

"Naše vystúpenie ukázalo, kam Slovensko v pretláčaní rukou patrí. V každej seniorskej kategórii, kde sme mali zastúpenie, zvíťazil slovenský pretekár a to napriek tomu, že v Mikulove pre chrípkové ochorenia chýbala celá seniorská špička," uviedol prezident Slovenskej asociácie pretláčania rukou Milan Čapla.

Výsledky 4. ročníka Golemovej ruky:

muži:
do 70 kg
1. Radim Brettscheinder, 2. Marián Ďalák
do 80 kg:
1. Samulel Hlúbik
do 90 kg:
1. Miroslav Koczka
do 100 kg:
1. Peter Augustín

ženy:
do 60 kg:
1. Dagmar Petrová

kategória majsters:

bez rozdielu hmotností:
2. Ján Ďalák

juniori:
do 70 kg: 1. Milan Rigo
do 80 kg: 1. Samuel Hlúbik (všetci SR)