Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Preteky EP v Osrblí aj v STV

SITA|Publikované 20. dec 2007 o 15:35

OSRBLIE 20. decembra (SITA) - Už o štyri týždne sa v jedinom biatlonovom areáli na Slovensku, ktorý spĺňa podmienky Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) pre organizáciu medzinárodných pretekov, v Osrblí ...

OSRBLIE 20. decembra (SITA) - Už o štyri týždne sa v jedinom biatlonovom areáli na Slovensku, ktorý spĺňa podmienky Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) pre organizáciu medzinárodných pretekov, v Osrblí uskutočnia preteky 6. kola Európskeho pohára 2007/2008 v tomto donedávna najúspešnejšom slovenskom zimnom olympijskom športe. Akousi prvou generálkou pre toto vrcholné podujatie na slovenských športoviskách v aktuálnej zimnej sezóne budú majstrovstvá Slovenska, ktoré sa tam uskutočnia koncom budúceho týždňa. "Osrblie momentálne má sneh na dvaapolkilometrovom okruhu a pokrytý je aj štadión. Ide o technický sneh, okolité lúky sú zelené. Opäť sa nám potvrdilo, že bez zasnežovacej techniky sa dnes už nedá ani pomýšľať na športy na snehu. Nám v Osrblí stačia štyri mrazivé dni na to, aby sme vyrobili potrebné množstvo snehu," pochvaľoval si technické vybavenie areálu prezident Slovenského zväzu biatlonu Juraj Sanitra.

Európsky pohár, ktorý sa tu uskutoční od 17. do 20 januára 2008, je v štádiu príprav. "Momentálne máme prihlásených pretekárov zo šestnástich krajín. Odhadujeme, že na štarte bude dvesto-dvestopäťdesiat biatlonistov. Som veľmi rád, že sme sa dohodli so Slovenskou televíziou, aby odvysielala priamy prenos zo stíhacích pretekov. Aj my budeme chcieť postaviť čo najlepšie družstvo. Trochu nám to komplikujú paralelne sa konajúce preteky Svetového pohára v talianskej Anterselve. Uvidíme, ako sa našim bude dariť v úvodných pretekoch v novom roku v nemeckých strediskách v Oberhofe a Ruhpoldingu. Potom rozhodneme, kto bude štartovať v Osrblí," uzavrel Juraj Sanitra.

Už počas nadchádzajúceho víkendu bude osrbliansky areál patriť slovenským juniorom, ktorí tam majú naplánované nominačné preteky na majstrovstvá sveta, ktoré budú od 26. januára do 2. februára 2008 v nemeckom Ruhpoldingu.


Súvisiace články