Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Presvedčí trénera o oprávnenosti nominácie?

Sportnet|Publikované 11. okt 2002 o 22:00

Michalovce Hádzanárky interligového Zekonu PSJ Chemkostav Michalovce majú za sebou sériu vydarených stretnutí. Po nešťastnej prehre so Šaľou a,

naopak, šťastnom víťazstve v Nitre, ťahali v nasledujúcom súboji proti 27-násobnému rakúskemu šampiónovi Hypo Niederősterreich Vieden opäť za kratší koniec, ale prehrať s takým silným súperom nie je hanba. V posledných dvoch dueloch proti slováckym tímom Kunovice a Veselí na Morave si Zemplínčanky urobili zo súperových bránok strelnicu a po jednoznačných víťazstvách si pripísali štyri body. Zajtra sa zverenkyne Michala Lukačina predstavia na palubovke Chirany Medical Šurany, ktorá je nástupkyňou jej bratislavskej predchodkyne. Práve z tímu vlaňajšieho extraligového vicemajstra do Michaloviec spolu s brankárkou Krajcárovou pribudla spojka Martina Halásová, ktorú sme požiadali o rozhovor.

Pred dvoma týždňami ste sa na stránkach nášho denníka zmienili, že po podozrení na mononukleózu sa v Kunoviciach ešte v zostave Zekonu PSJ neobjavíte, ale v nasledujúcom dueli proti Veselí, už áno. Prečo vám teda znovu patrila iba rola diváčky?

"Verte, veľmi som chcela nastúpiť, ale ešte v priebehu týždňa prišiel za mnou tréner Lukačin a povedal mi, že na zápas proti Veselí nebudem nominovaná. Vysvetlil mi to tým, že ma chce ešte nechať oddýchnuť pred náročným súbojom v Šuranoch. Verím teda, že si po dlhšej prestávke zajtra zahrám."

Vychádzal podľa vás z faktu, že Šurany sú spolovice vašim bývalým klubom, proti ktorému sa iste budete chcieť vytiahnuť?

"Neviem, ale skôr nie. Smerodajný bol určite môj zdravotný stav a športová forma. Je však pravda, že v tíme nášho zajtrajšieho súpera v súčasnosti pôsobia štyri hráčky, s ktorými som ešte nedávno hrávala. Na súboj s nimi sa veľmi teším, pravda, neviem, či sa po takých výkonoch, akými sme sa v poslednom čase prezentovali, vôbec dostanem do hry."

Máte na mysli výkony spojkovej osi na čele so Šalatovou, Tóthovou a Glankovičovou?

"Trochu áno, lebo dievčatá sa vďaka súčasnej forme prebojovali až do reprezentácie a nebude ľahké presadiť sa. Do Michaloviec som prišla s jasným cieľom pravidelne hrávať, takže je v mojom záujme urobiť všetko preto, aby som znovu patrila medzi platné členky základnej zostavy."

Čo váš zdravotný stav, už je to lepšie?

"Po zdravotnej stránke mi už skoro nič nebráni, pociťujem však menšie resty v kondícii a hernej pohode. Potrebujem najmä hrať, lebo inak sa do zostavy nedostanem."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.