Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Prestupy hráčov TU do Delta Online dotiahli už aj papierovo

Sportnet|Publikované 20. sep 2002 o 22:00

Košice - Basketbalisti Delta Online Košice pokračujú v príprave na novú druholigovú sezónu, v ktorej sa od nich bude čakať postup medzi

elitu.

"Tento týždeň sme konečne dotiahli aj papierovo do konca prestupy hráčov TU k nám, takže od pondelka sa môžeme venovať už len basketbalu," informoval nás tréner Delta Online Juraj Gacík. Spečatiť sa podarilo už aj príchod Bučáka. "Doriešený však ešte nie je prestup Czakóa," dodal košický kouč.

Mužstvo po víťazztve na Pohári SNP v Banskej Bystrici, kde získalo skalp prvoligového Svitu, triumfovalo minulý týždeň aj na turnaji v Michalovciach. Domácich zdolali Košičania presvedčivo 95:57 (najviac bodov: Utľak 12, Czakó a Florik po 11) a druholigový maďarský MEAFC Miškolc 69:63 (Klein a Mišinský po 17). "Tieto zápasy sme odohrali hneď za sebou, takže v druhom dueli proti Miškolcu sme boli trošku hendikepovaní. Maďari hrali veľmi dobre, našou úlohou na turnaji bolo preskúšať si útočné systémy a kombinácie, ktoré sme týždeň predtým nacvičovali."

Zajtra mala Delta Online organizovať v domácom prostredí turnaj za účasti Michaloviec a Baskej Bystrice. "Bystričania účasť odriekli, a keďže sme nezohnali náhradu, turnaj sa neuskutoční. Zajtra o 9. hodine teda v starej športovej hale odohráme iba prípravný zápas na 6x10 minút s Michalovcami."

Východná skupina druhej ligy štartuje už počas budúceho víkendu. "My však do súťaže asi vstúpime až 5. októbra zápasmi v Svite a Spišskej Novej Vsi. V 1. kole sme totiž mali nastúpiť proti TU, ale keďže tá v súťaži figurovať nebude, pravdepodobne začneme o týždeň neskôr. Liga totiž bude mať zrejme o jedného účastníka menej, pretože na uvoľnené miesto po TU sa doteraz nikto neprihlásil," vysvetlil J. Gacík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.