Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Prestížna Top 12 priniesla len málo prekvapení

Zostava hráčov Top 12 2016. (Autor: archív AR)
Peter Podolinský|Publikované 10. jan 2017 o 23:00

Turnaj stolných tenistov Geológa Rožňava napísal počas Vianoc ďalšiu kapitolu.

ROŽŇAVA. Víťazom prestížne turnaj stolných tenistov rožňavského Geológa Top 12 sa stal Gregor Gallo. Nezaváhal ani v jednom z jedenástich zápasov turnajového maratónu.

Druhé miesto si vybojoval Ľubomír Leitner. Poraziť ho dokázal len víťaz. Tretie miesto patrí Gabrielovi Guľkášovi.

Gallo obhájil minuloročné víťazstvo.

„Na topke bola v tomto ročníku celkom dobrá účasť. Silnejší by sme mohli byť už len s Peťom Repaským. Som rád, že sme sa zišli v tak hojnom počte,“ povedal víťaz Gregor Gallo.

„Dával som si pozor na každého. Pri tak dlhom turnaji je to zložité. Fakt som každý zápas hral naplno. Asi najnepríjemnejší súper bol Gabriel Guľkáš.“

Stolní tenisti Geológa Rožňava: fotogaléria

8.1.2017

Vedúceho Geológa Zoltána Galla teší, že bola plná účasť dvanástich hráčov. Tento ročník sa zaobišiel bez výraznejších prekvapení.

„V podstate keď sme pozreli na zoznam hráčov, dalo sa toto poradie predpokladať. Gregor Gallo prešiel bez zaváhania celou súťažou. Trošku by sa dalo hovoriť o prekvapení u Leitnera, ani nie tak pri umiestnení, ale pri hre. Aj keď vynechal celú prvú polovicu sezóny, bol bez tréningu, mal veľmi istú ruku a nemal problém mimo Galla s ostatnými hráčmi. Bol to veľmi slušný výkon,“ povedal Zoltán Gallo.

„Spodná časť tabuľky, tu by som chcel zvýrazniť najstaršieho účastníka Jána Jungera. Hoci nezískal ani zápas, bojoval, zobral súperom nejaké sety. Bol tým trénerom, ktorý súčasným víťazom dával raketu do ruky a učil ich hrať ping pong. Klobúk dole, že ešte aj v tomto veku dokáže. Veľmi slušne zahrať.“

Bola tohtoročná top niečím iná ako tie predchádzajúce?

„Nezvyčajná bola topka tým, že bola bez prekvapení, čo bolo vlastne prekvapenie,“ uzavrel s úsmevom vedúci Geológa Rožňava.

Top 12 2016

1. Gregor Gallo 11:0

2. Ľubomír Leitner 10:1

3. Gabriel Guľkáš 8:3

4. Ján Letanovský 8:3

5. Matúš Letanovský 6:5

6. Ilko Minčev 6:5

7. Ladislav Jankó 5:6

8. Andrej Ružík 5:6

9. Zoltán Gallo 3:8

10. Stanislav Kollárik 2:9

11. Ondrej Tomášik 2:9

12. Ján Junger 0:11

Autor: Peter Podolinský

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.