Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prestávka mala prešovským futbalistom prísť vhod na vystrábenie sa zo zranení, no stal sa opak...

Sportnet|Publikované 8. okt 2003 o 22:00

Prešov - Nazdávali sme sa, že dvojtýždňová prestávka v súťaži prišla druholigovým futbalistom Tatrana Prešov tentoraz vhod. Už na stretnutie

ostatného 11. kola na domácej tráve so Šaľou, nastupovali totiž viacerí futbalisti v zeleno - bielom nie celkom zdravotne v poriadku. Išlo najmä o Jakubka, J. Nováka, Viazanka, Hricova a Húšťavu. Tí absentovali i pohárovom súboji s treťoligovými Turčianskymi Teplicami. Že neboli všetci fit, prejavilo sa to naposledy v prípade obrancu Húšťavu.

"Futbal je i o zodpovednosti," vraví asistent prešovského trénera V. Gombára Jaroslav Galko. "Nuž a od Filipa Húšťavu bolo nezodpovedné ísť do zápasu so Šaľou stým, že je vraj už v poriadku. Po štvrťhodine sa začalo ukazovať, že to tak nie je a práve po jeho chybe sme dostali jediný gól. A nakoniec musel aj tak z ihriska. Ostatní z nie stopercentne doliečených vydržali na ňom vydržali. Avšak na ich výkonoch to bolo badať." Keď vravíme , že z hľadiska doliečenia si boľačiek prestávka v súťaži prišla tatrancom vhod, tak J. Galko náš názor poopravil... "Jedni sa síce doliečujú, no vypadli nám zase druhí. Konkrétne brankár Stefanovič je mimo hru. Netrénuje pre problémy s "achilovkou" a to isté platí i o kapitánovi mužstva Jantekovi. S dovetkom, že horšie to vyzerá v prípade nášho gólmana. Maródku rozšíril aj chorý záložník J. Adam. Hatok je síce v našom druholigovom kádri, ale vlastne celú jesennú časť zatiaľ len laboroval. K tomu je treba ešte spomenúť študijné povinnosti hráčov, ktorí by chceli v škole zameškané dohnať práve počas reprezentačnej pauzy. Takže napríklad v utorok sme trénovali len štrnásti." Pokiaľ vieme, cez prestávku malo mužstvo Tatrana Prešov doliečovať, regenerovať, avšak aj trochu obnovovať fyzické sily. Ako vás tak počúvame, asi nič z toho naplno robiť nemôžete... "V kompletnom zložení určite. Napriek tomu, že nás bolo málo, pracovali sme na vytrvalostných zložkách. Boli si napríklad aj zabehať okolo rieky Torysa. Nádejame sa ale, že do konca týždňa väčšina súčasných problémov pominie a od budúceho už nabehneme na riadny súťažný predzápasový mikrocyklus kompletní."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.