Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prešovským hokejovým prvoligistom sa premiéra vydarila, no tréner V. Šandrik mal i čo kritizovať

Sportnet|Publikované 11. sep 2002 o 22:00

Prešov - Prvoligová ouvertúra novému kormidelníkovi hokejistov VTJ Farmakol Prešov Vladimírovi Šandrikovi vyšla. Prešovčania v prvom kole začínajúcej

sezóny 2002/2003 hostili na domácom ľade Banskú Bystricu. Nuž a zápasy s tímom spod Urpína mali vždy napínavé náboje. Ani ten utorňajší nebol výnimkou. Farmakol šiel do vedenia gólom Velčeka už v prvej sekunde druhej minúty súboja. Mladému prešovskému tímu tento moment akoby vlial do žíl krv a sa domáci nevyvarovali chybám, na úvod sezóny podal sľubný výkon okorenený prvým víťazstvom.

"Herne máme ešte čo vylepšovať," kritickým okom sa ohliadol za stretnutím tréner Vladimír Šandrik. "Disponujeme mladým mužstvom. Rozhodne ale vývojaschopným. Chlapci sú pracovití, chcú na sebe robiť, majú chuť do hokeja, čo trénera vždy poteší. Nazdávam sa preto, že táto hokejová partia sa dá dotvoriť do ozaj dobrého ligového tímu." Čím vás v zápase Bystričanmi najviac uspokojili? "Hlavne túžbou po víťazstve a ochotou dravo bojovať o každý puk. Tak by to malo vyzerať v každom zápase." Na druhej strane, sklamali vás niečím? "Nepovedal by som, že vyslovene sklamali, ale ukázali i dosť veľa nedostatkov, čo sa týka taktických prvkov hry. A tiež niektoré technické prevedenia v ich podaní majú ešte medzery." Zrejme asi narážate na úvod duelu s Banskou Bystricou. Po rýchlom góle prišli i ďalšie šance, no úspešnej koncovke vždy niečo chýbalo, aby súpera boli položili na lopatky už na začiatku... "Presne tak. Sú to tie veci, o ktorých hovorím, a ktoré musia mladí prešovskí hokejisti dostať do krvi. Je ale dobré, že stávajúce technické a taktické nedostatky nahrádzajú príkladnou bojovnosťou. Treba mať s týmito chlapcami trpezlivosť a tých slabín bude isto postupne čím menej. Nie každý zápas nám musí vyjsť ako tento s Banskou Bystricou, lebo nepremenenými možnosťami po prvom góle sme dosť hazardovali s vlastným osudom. Teší však, že ho napokon doviedli do úspešného konca." V premiére hral HK VTJ Farmakol Prešov so štyrmi kompletnými formáciami. Bude to pravidlom i v ďalších prvoligových stretnutiach? "Nateraz som o tom pevne presvedčený. Ide mi o to, aby naši mladíci boli zaťažení zápasovom tempe celých šesťdesiat minút. Názory na to, či hrať na tri, či na štyri päťky sa rôznia. To ale ja nepovažujem za podstatné. Pre mňa je podstatné naučiť ich, aby všetko čo je v nich odovzdali na ľade v každom jednom stretnutí. Aby sa pri každom jednom striedaní vedeli dopredu pripraviť na to, že idú na ľad odovzdať zo seba všetko. Ak toto dokážu, môžu hrať i na päť pätiek..." V seniorskom tíme Farmakolu hráva viacero juniorov s povoleným striedavým štartom. Nuž a nejeden z nich po odohraní zápasu mužov, druhý deň nastúpia za juniorov. neobávate sa ich prílišnej vyťaženosti? "Aj včera šli s našou juniorkou do Martina piati. Viem, je to záťaž. Tú musíme potom rozumne korigovať. V prípade najmenších náznakov únavy z prípadného preťaženia, okamžite by sme to riešili." Zajtra nastúpia vaši zverenci na ľade v Topoľčanoch, ktoré rovnako ako Prešov, lenže vonku v bratislavskom Ružinove, dalo svojmu súperovi tiež štyri góly. Mienite hrať pod Tribečom rovnakým štýlom ako v úspešnom domácom stretnutí s Banskou Bystricou? "Na našom hernom spôsobe nemám dôvod niečo podstatné meniť. V porovnaní s domácim zápasom, v tom na topoľčianskom ľade si väčší pozor budeme musieť dať v obrane a viac prehustiť i stredné pásmo."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.