Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešovských hokejistov dnes čaká slovenská osemnástka

Obrat. Prešovskí hokejisti (vpravo Tartaľ) by radi po dvoch prehrách dnes zabodovali naplno. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 3. dec 2013 o 23:00

Prvoligoví hokejisti Prešova naposledy dva razy po sebe prehrali a radi by sa odpútali z tejto nepriaznivej bilancie.

V dlhodobej súťaži sa vyskytnú rôzne periódy. Niektoré lepšie, iné zase horšie. To sa týka i prvoligových hokejistov Prešova. Tí mali obdobie, keď im to celkom išlo, dosiahli sériu piatich víťazstiev po sebe. Inokedy zase striedali úspešné výsledky so stratami bodov. Naposledy dva razy po sebe prehrali a radi by sa odpútali z tejto nepriaznivej bilancie.

PREŠOV. Pondelňajší rozbor merania síl v Liptovskom Mikuláši aktérom ukázal, v čom chybili. Pokiaľ je aktuálna častejšia kritika, potom nemôže byť o dobrej nálade ani reči.

„Vyskytli sa individuálne nedostatky, ktoré sme si analyzovali,“ podotkol stručne, no výstižne obranca Tibor Tartaľ.

Uplynulý piatok nezvládli hostia úvodnú tretinu, ale ani za nepriaznivého stavu nemuselo byť nič stratené. Lenže to by museli hokejisti zo Šariša zefektívniť koncovku.

„Mali sme dostatok šancí na to, aby sme sa vrátili do zápasu a zdramatizovali ho. Avšak keď sa domáci dostali na koňa, už to bolo náročné.“

Zahodené trestné strieľanie či nastrelená žŕdka boli smoliarske okamihy v dianí, no hlavne si Prešovčania mohli sypať popol na hlavu za to, ako pristúpili k povinnostiam v úvode.

„Prvý aj druhý zásah, ktoré padli po našich zaváhaniach, dostali naše mužstvo pod tlak. Potom pričinením presilových hier sme sa trošku dostali do tempa, ale na viac sme sa nezmohli. Škoda nevyužitých situácií v početnej prevahe.“

Herne boli presilovky zvládnuté a chýbalo len presnejšie zakončenie? „Presilovka nikdy nie je dobrá, pokiaľ mužstvo neskóruje,“ vyriekol presvedčivý názor tento hráč a poznamenal, že za prehru si môžu hostia sami, pretože prespali prvú dvadsaťminútovku.

„Za nepriaznivého stavu sa potom ťažšie ide za bodmi.“ Na otázku, či ide o akýsi útlm v streľbe alebo o niečo iné, T. Tartaľ odvetil: „Musíme sa viac koncentrovať na herné činnosti, ktoré sú rozhodujúce. Pokiaľ nejakú časť zápasu nezvládneme, súper to využije a nikto nám nič nedaruje.“

Hoci Prešovčania i Liptáci sa stretli v sezóne po tretí raz, predsa nedá sa povedať, že by súper východniarov už prečítal a tak sa lepšie takticky pripravil. „Všetko bolo v našich rukách.“

Oprášiť svoje prednosti

Každopádne zverenci trénera Branislava Kohutiara by neradi naťahovali nejakú šnúru neúspešných výsledkov a po dvoch prehrách si mädlia ruky na trojbodový zásah dnes o 17. hod. proti slovenskej osemnástke.

„Treba ustáliť výkony, aby sme častejšie bodovali a vylepšili si bilanciu i psychickú pohodu v šatni.“ Z hľadiska kolektívu HC 07 je ale ošemetné povedať, že prešovský zimák vzhľadom na riedko zaplnené tribúny je nejakou mimoriadnou výhodou.

„Určite sa lepšie hrá tam, kde je viac ľudí a búrlivá atmosféra. To hráčov nakopne a je jedno, či ide o domácich alebo hostí. Na Bardejov bola patričná divácka kulisa, bodaj by sa to opakovalo častejšie.“

Nedá sa predpokladať, že by na menej atraktívneho nastávajúceho rivala boli zvedavé záľahy divákov. Pritom ale určite mladíci budú klásť tuhý odpor.

„Čím neskôr inkasujú, tým sú nezlomnejší, viac si veria a hrajú sebavedomo. Tento celok je známy neustálym korčuľovaním a dodržiavaním taktického systému, disciplíny, hry bez vylúčení,“ pripomenul T. Tartaľ a naznačil, že to bude veľmi nepríjemný konkurent.

„Avšak pokiaľ budeme hrať svoju hru, oprášime naše prednosti a vrátime sa k výkonom, ktoré nás sprevádzali počas úspešnej série, nemusíme sa obávať o výsledok.“ Podčiarknuté a zhrnuté: Poctivý hokej by mal nahradiť kostrbaté uplynulé dva výkony.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.