Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Prešovských hádzanárov čaká Szeged, Nantes a Kristianstad

(Autor: Ilustračné - TASR)
Sportnet|Publikované 5. dec 2013 o 12:45

Dvojica slovenských klubov spoznala vo štvrtok svojich súperov v skupinovej fáze Pohára EHF mužov 2013/2014.

Dvojica slovenských klubov spoznala vo štvrtok na žrebovaní vo viedenskom Gartenhoteli Altmannsdorf svojich súperov v skupinovej fáze Pohára EHF mužov 2013/2014.

VIEDEŇ. Tatran Prešov, ktorý v nej účinkoval aj v minulej sezóne a z 3. miesta sa ďalej neprebojoval, sa v C-skupine stretne s maďarským Pickom Szeged, francúzskym HBC Nantes a IFK Kristianstad zo Švédska.

Fakty
Hracie termíny skupinovej fázy:
  • 1. kolo: 8./9. februára 2014

  • 2. kolo: 15./16. 2.

  • 3. kolo: 22./23. 2.

  • 4. kolo: 15./16. 2.

  • 5. kolo: 22./23. 3.

  • 6. kolo: 29:/30. 3.

HC Sporta Hlohovec bude účinkovať v D-skupine spolu s nemeckým Fuchse Berlín, rumunským HCM Konstanca a Chambéry Savoie Handball z Francúzska.

Rozhodol o tom štvrtkový žreb vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF), pri ktorom bol Tatran nasadený v druhom a Sporta vo štvrtom výkonnostnom koši.

Tímy z jednej krajiny sa nemohli spolu stretnúť v skupine.

Súperi Tatrana

Medzi šestnástkou najlepších tímov Pohára EHF má Slovensko rovnako ako Nemecko, Maďarsko a Švédsko dvojnásobné zastúpenie, Francúzsko reprezentujú ešte tri kluby.

Tatran sa v skupine môže tešiť na Pick Szeged s dvojicou slovenských legionárov brankárom Michalom Tóthom a Františkom Šulcom. Szeged v tomto ročníku maďarskej ligy ešte nestratil ani bod.

HBC Nantes je vo francúzskej lige momentálne piaty a je vlaňajším finalistom Pohára EHF, švédsky IFK Kristianstad je iba druhú sezónu na európskej scéne a vo švédskej elitserien sa teraz delí o prvé miesto.

Tréner spokojný nie je

"Nie som spokojný, ale musíme to brať tak ako to je. Určite sme mohli dostať prijateľnejšiu skupinu, ale žreby nám príliš neprajú a aj tentoraz máme veľmi silných súperov," reagoval tréner Tatrana Peter Hatalčík.

"Szeged ja osobne tipujem možno aj na víťaza celej súťaže, Nantes je tradičný zástupca silnej francúzskej ligy a Kristianstad je na špici vo Švédsku. Prešovský divák sa má na čo tešiť, my to budeme mať ťažké, ale pôjdeme od zápasu k zápasu a pobijeme sa o čo najlepšie výsledky."

Všetci účastníci odohrajú po šesť zápasov

Skupinová fáza Pohára EHF sa začne 8. februára a potrvá do 30. marca 2014. V skupinách sa hrá systémom každý s každým doma - vonku, všetci účastníci odohrajú po šesť zápasov.

Postup do štvrťfinále si vybojujú prví dvaja zo skupín.

Pohár EHF vyvrcholí 17. - 18. mája 2014 turnajom Final Four v Berlíne.

Žreb skupinovej fázy Pohára EHF v hádzanej mužov 2013/2014

A-skupina: TSV Hannover-Burgdorf (Nem., Csaba Szucs ml.), Reale Ademar León (Šp.), Lugi HF (Švéd.), Csurgói KK (Maď., Gabriel Vadkerti)

B-skupina: Montpellier Agglomération HB (Fr.), Skjern Haandbold (Dán.), HC Zomimak-M Strumica (Maced.), Sporting CP Lisabon (Portug.)

C-skupina: Pick Szeged (Maď., František Šulc ml., Michal Tóth ml.), Tatran Prešov (SR), HBC Nantes (Fr.), IFK Kristianstad (Švéd.)

D-skupina: Fuchse Berlín (Nem.), HCM Konstanca (Rum.), Chambéry Savoie Handball (Fr.), HC Sporta Hlohovec (SR)

1. kôš: Pick Szeged (Maď., František Šulc ml., Michal Tóth ml.), Montpellier Agglomération HB (Fr.), Fuchse Berlín (Nem.), TSV Hannover-Burgdorf (Nem., Csaba Szucs ml.)

2. kôš: Tatran Prešov (SR), Skjern Haandbold (Dán.), HCM Konstanca (Rum.), Reale Ademar León (Šp.)

3. kôš: Lugi HF (Švéd.), Chambéry Savoie Handball (Fr.), HBC Nantes (Fr.), HC Zomimak-M Strumica (Maced.)

4. kôš: IFK Kristianstad (Švéd.), Csurgói KK (Maď., Gabriel Vadkerti), HC Sporta Hlohovec (SR), Sporting CP Lisabon (Portug.)

sita

Súvisiace články