Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Prešovských futsalistov povedie Richard Bačo

Dušan Michalčík v klube zostáva, ale už nie v pozícii trénera. (Autor: Štefan Kúšik)
Sportnet|Publikované 21. aug 2013 o 22:00

Zdá sa, že futsalový klub FK Slovanet Prešov naštartoval novú kapitolu.

Zdá sa, že futsalový klub FK Slovanet Prešov naštartoval novú kapitolu. Hoci ako nováčik v extralige si počínal vari až nad očakávanie, v nastávajúcom ročníku najvyššej súťaže sa pokúsi dosiahnuť ešte na vyššie méty. Svedectvom tejto „odvahy“ sú už teraz niektoré činy, ktoré sa udiali. V prvom rade ide o zmenu trénera. Doteraz tím viedol Dušan Michalčík, no na jeho miesto prišiel uznaný odborník Richard Bačo, ktorý predtým kormidloval PKP Košice (tento tím možno nevstúpi medzi elitu v ďalšej sezóne) a okrem toho má na starosti mládežnícky reprezentačný celok.

PREŠOV. Určite pre činovníkov aj realizačný tím je angažovanie tohto kouča vítanou inšpiráciou.

„Bolo to kolektívne rozhodnutie a keď sa naskytla možnosť angažovať skúseného lodivoda, ktorý sa futsalu profesionálne venuje, bolo by hriechom nevyužiť ju. Predsa ja nemám až taký potenciál poznatkov,“ konštatoval D. Michalčík, ktorý zostáva v klube, ale v akej pozícii, to sa ešte ukáže.

Nie je vylúčené, že bude popri manažérskych povinnostiach zastávať aj funkciu asistenta R. Bača a zároveň sa preorientuje na podchytenie i prípravu adeptov v mládežníckych celkoch.

A to aj preto, že jednak zväz, ale i samotné kluby vrátane FK Slovanet mienia viac preferovať mladých jednotlivcov tohto odvetvia a zapájať ich do pravidelného zápasového diania.

„Preto sa tiež my budeme snažiť získať chlapcov vo veku od šestnásť do devätnásť rokov, lebo postupne budú vznikať kategórie U 19 a neskôr i U 15.“

Trend smeruje k tomu, aby pre extraligových účastníkov bola povinnosť ustanoviť tieto celky.

Samozrejme, okrem vzmáhajúcej sa základne sa pozornosť orientuje najmä na počínanie si áčka. To by rado atakovalo minimálne také umiestnenie ako v uplynulej sezóne.

Káder sa len formuje

Nový ročník štartuje v septembri a novinkou je hrací systém. Po dlhodobej časti, keď sa stretne každý s každým doma a vonku príde k slovu nadstavba nie formou rozdelenia do dvoch skupín (lepšia a slabšia), ale aj futsalisti si budú zvykať na play–off.

Prvých šesť najvyššie umiestnených účastníkov si zmeria sily vo vyraďovačke, pričom v úvodnom kole prvý a druhý budú mať voľno (tretí sa stretne so šiestym a štvrtý s piatym na dva víťazné zápasy).

V ďalšom kole sa pridajú aj prví dvaja a bude sa hrať už o medaily a majstra na tri víťazné duely.

Celky na 7. – 10. priečke pokračujú tak ako dosiaľ zase spôsobom doma a vonku každý s každým, pričom poslední dvaja absolvujú baráž o zotrvanie a postup.

„Preto naším prvým zámerom bude dostať sa do prvej šestky a play–off,“ pridal postreh D. Michalčík a informoval, že celok už začal s prípravou a čaká ho niekoľko prípravných súbojov vrátane možnej účasti na turnaji v Poľsku.

V kádri sa ukázali i nové tváre, medzi nimi i posily so skúsenosťami z reprezentácie do 19 či 21 rokov z Košíc, ktorých si priviedol práve tréner. Kto napokon zostane na súpiske, to sa ukáže po previerkach v prípravnom období.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.