Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešovský velodróm hostí podujatie, aké u nás ešte nebolo

Sviatok dráhovej cyklistiky zažijú diváci v Prešove. (Autor: TASR)
Ján Jacoš|Publikované 26. aug 2019 o 13:25

Predstaví sa olympijský víťaz aj ďalšie svetové hviezdy.

PREŠOV. Velodróm Pod Kamennou baňou bude v stredu a vo štvrtok dejiskom Svetového pohára UCI Class 1 Grand Prix mesta Prešov v dráhovej cyklistike.

Podujatie takého rangu v tomto športe na Slovensku ešte nebolo. Predstaví sa na ňom stovka pretekárov zo 14 krajín, zápoliť budú aj slovenskí dráhari.

„Na tomto podujatí Svetového pohára najvyššej kategórie budú jeho aktéri zbierať body do rebríčkov pre kvalifikáciu na olympijské hry v Tokiu 2020. Pretekári majú jednu z posledných príležitostí," podčiarkol predseda ŠK Velodróm Prešov Miloš Kollár.

„Pre nás bola veľká výzva zabezpečiť také podujatie. Pozývam všetkých priaznivcov na prešovský velodróm, aby zažili atmosféru takých pretekov. Môžem povedať, že je to veľký zážitok," dodal M. Kollár.

Nabitá svetová konkurencia

Na prešovskom cyklistickom štadióne sa predstavia olympijský víťaz Hansen, bronzový na olympijských hrách a svetovom šampionáte, majster Európy Larsen (obaja Dánsko), štvornásobný majster sveta Morgan, trojnásobný majster Európy Maitre (obaja Francúzsko), majster sveta Yauheni (Bielorusko), či bronzový na majstrovstvách sveta, dvojnásobný majster Európy Pszczolarski (Poľsko).

Chýbať nebude juniorský svetový šampión Babor (Česká republika) ani štvornásobný svetový šampión Levy (Nemecko).

Zo žien príde majsterka a vicemajsterka sveta Macháčová (Česká republika), trojnásobná majsterka sveta Pawlowska, päťnásobná medailistka z majstrovstiev Európy Kaczkowska (obe Poľsko), európska šampiónka Lethová (Dánsko) i vicemajsterka Európy Savenková (Bielorusko).

Medzi hosťami budú čestný viceprezident Medzinárodnej cyklistickej federácie a Európskej cyklistickej federácie Vladimír Holeček či slovenská cyklistická legenda Kamil Haťapka.

Pozvanie prijal aj legendárny Alexander Gusjatnikov, viceprezident Európskej cyklistickej federácie.

Program podujatia

Streda 28. 8., 9.30 h: otvorenie, 10. až 18. h: súťaže,

Štvrtok 29. 8., 9. až 14.30 h: súťaže - muži, ženy, juniori, juniorky v disciplínach šprint, keirin, omnium, madison, scratch, bodovacia súťaž.

Autor: Ján Jacoš

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.