Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Prešovský prvoligový hokejový líder chce potvrdiť domácu neporaziteľnosť aj dnes s Dubnicou

Sportnet|Publikované 15. dec 2003 o 23:00

Prešov - Ani priepastný rozdiel v tabuľke nemusí ešte zaručovať "priepastný" výsledok. Stručne povedané, favoritom ruže vždy nekvitnú. Ako naostatok

hokejistom prvoligového lídra P.H.K. Prešov na banskobystrickom ľade. Šarišania pod Urpínom síce zápas vyhrali, ale s poriadne odretými ušami. Prvý tím v súboji s posledným zaknihoval víťazstvo až v predĺžení...

"Bystričania nás v prvom rade prekvapili tým, že proti nám vyrukovali skoro v kompletnom zložení. Na rozdiel od iných predchádzajúcich zápasov nastúpili s 22 hráčmi. Dokonca s prechodným navrátilcom zo švédskej ligy Budajom, Dobrotom a ďalšími, ktorých štart sme pravdupovediac nečakali," priznáva kormidelník lídra Anton Tomko. "Domáci takto nehrali zlý hokej. Aj keď sme našich chlapcov upozorňovali, že súpera nesmú podceniť, podvedomie znovu pracovalo. Prístup k hre z našej strany zďaleka nebol taký kvalitný ako predtým na ľade aktuálne druhých Topoľčian."

Na vedúce mužstvo sa každý tím pod ním chce vo vzájomnom súboji vytiahnuť. To ale nevravíme nič objavné. Prešovčanom dlhšie trvalo kým sa s týmto faktom vysporiadali. Nakoniec ale v predĺžení Pauerovým gólom výhru uhrali. Išlo o otázku hokejového šťastia, či azda vystupňovania tempa? "Celý zápas sme mali navrch. Akurát súperovi gólovo nie a nie odskočiť. Bystrica stále po našich nepremenených šanciach kontrovala. Takto Budaj vyrovnal na 3:3 15 sekúnd pred záverečnou sirénou riadneho hracieho času. Šťastný gólom, takzvanou "žabkou"..." Potom ale hokejová šťastene zahrala do prešovských kariet. "Ako sa to vezme. Naša nasadená formácia sa vrhla do prvej akcie predĺženia a hneď získala pásmo. Po vyhranom buly Pauer skóroval."

Líder sa nakoniec s hanbou domov nevracal a mohol pomýšľať na ďalší prvoligový duel. Ten P.H.K. Prešov odohrá na svojom štadióne dnes (17.h) s Dubnicou. Mužstvom, ktoré sa po všakovakých klubových peripetiách šplhá v tabuľke nahor. Na prešovský "zimák" zavíta ako tretí tím aktuálnej prvoligovej tabuľky. "Nazdávam sa, že nás čaká náročný zápas. Dubnica bola pomaly pred krachom, no postupne sa dáva dokopy. Do Spartaka sa vrátilo viacero odídených hokejistov. Dovolím si tvrdiť, že Dubničania disponujú jedným z najkvalitnejších kádrov v súťaži. My sa však chystáme na tento s viacerými hernými alternatívami. Podľa vývoja súboja ich použijeme."

Prešov hrá v tomto roku posledný raz na domácom štadióne. Už teraz je jasné, že bez ohľadu na dva ostatné výsledky (posledný zápas hrá P.H.K. v piatok Detve) pred prestávkou v súťaži ho nik nepredstihne. Rozlúčku s domácim publikom si isto želáte len víťaznú... "Samozrejme. Nie však iba preto, aby sme cez vianočné sviatky oddychovali ako vedúci tím súťaže. Dnešný duel má význam i z hľadiska získania psychickej výhody pred blížiacim sa play off stretnutiami. Práve v podobných zápasoch sa dá získať niečo navrch aj psychicky. Predsa len, ak si udržíme domácu neporaziteľnosť aj po dnešku, keď potom k nám prídu Dubničania opäť, už teraz by mali vedieť, že na prešovskom ľade sa víťazstvá nedarujú..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.