Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prešovský hokejový líder sa chystá na dva duely na ľade súperov

Sportnet|Publikované 20. nov 2003 o 23:00

Prešov - Súboj prvoligového hokejového lídra PHK Prešov s Trebišovom sa vyznačoval predovšetkým rozdielnymi hernými úsekmi. Kým v prvej

desaťminútovke na prešovskom ľade dominovali hostia, v ďalších minútach to boli Prešovčania, ktorí tromi gólmi položili základ víťazstva 4:1. V druhej tretine góly nepadali, hoci najmä domáci mali na hokejkách šancí neúrekom. Nuž a v záverečnej časti zase štípali Trebišovčania. Prešovský gólman Ferjo bol však priveľkou prekážkou strelcom zo Zemplína.

"Úvod patril hosťom aj preto, že sme trikrát v tom čase hrali v oslabení o jedného hráča," vrátil sa k východniarskemu hokejovému šlágru tréner PHK Prešov Anton Tomko. "Tým sme vlastne naklonili misky váh na stranu súpera. Tromi gólmi po vydarených a divákmi ocenených akciách sme šli do trojgólového vedenia." Po prvej prestávke sa hralo už bez gólov. Výkon PHK už nebol taký dynamický ako v závere prvej dvadsaťminútovky. Akoby sa prešovskí hokejisti uspokojili s predčasne vypracovaným náskokom... "Chlapcov sme v kabíne počas prvej prestávky upozorňovali, aby v nasadenom kurze pokračovali. Podvedomie hráčov bolo ale zrejme silnejšie ako naše slová. Určité poľavenie prišlo. Hráči si asi mysleli, že už majú vyhrané... Začali hrať individualisticky, rozohrávka obrancov bola pomalá a nepresná. Útočníci zase často chceli prísť s pukom až do brány. Pritom ale strelecky boli aktívni. Pomer striel v tejto časti vyznel jasne presná v pomere 19:9. Našich strelcov sme upozorňovali aj na fakt, že Božík, ktorý po treťom góle striedal v trebišovskej bráne Bebka, je pri svojej nižšej postave dobrý po strelách tesne nad ľadom. A oni mu najčastejšie puky smerovali práve tam..." Božík bol veľkou prekážkou Prešovčanov, no tí sa po druhej prestávke dopúšťali často fatálnych chýb v obrane. Dôkazom toho bolo množstvo samostatných nájazdov Trebišovčanov na výborného brankára Ferja. "Iste, obrancom sme mali čo vyčítať. Diery v obrane boli veľké. Doma by sa nám nemalo stávať, žeby náš brankár bol takto zamestnaný ako v zápase s Trebišovom. Všetci sa sústredili na ofenzívu,. Pričom na defenzívne povinnosti zabúdali. Ešteže zápas pre nás dopadol ako dopadol... S niektorými hráčmi sme mali na túto tému už pohovory." V piatok a v utorok čakajú prešovských hokejistov dva zápasy na ľade súperov. V Piešťanoch a v Považskej Bystrici. Treba dodať, že ako lídri v pozícii jasného favorita. "Dnes hráme v Piešťanoch s béčkom trenčianskej Dukly. So súperom, o ktorom do poslednej chvíle netušíme, v akom zložení proti nám vykorčuľuje. Posledné výsledky tohto súpera však upozorňujú, že ani náznakom je neradno ho v niečom podceniť. Mužstvo preto upozorňujeme, že musia hrať tak, ako keby nastupovali proti druhému či tretiemu mužstvu tabuľky. To iste platí i o ďalšom zápase vonku v Považskej Bystrici."