Prešovskí volejbalisti zvládli posledný krok

Prešovčania. So sezónou sa rozlúčili domácim duelom proti Nitre.
Prešovčania. So sezónou sa rozlúčili domácim duelom proti Nitre. (Autor: frk)
Michal Frank|26. apr 2013 o 00:00

Posledný zápas nad súperom z Nitry vyhrali volejbalisti VK Mirad PU Prešov na domácej pôde 3:0, hoci víťazstvo sa nerodilo ľahko.

Zvládli to. Rozlúčili sa nielen s divákmi, ale aj so svojím kapitánom a obsadili piatu priečku.

PREŠOV. Nitra prišla do Prešova vyhrať, čo dokázala hneď v úvode. Domácim sa však podarilo odvrátiť štyri setbaly.

V druhom dejstve bola situácia podobná, keď Nitra viedla 22:18. Prešovčania jej však napokon dovolili uhrať už len jedinú loptu.

Aj do tretieho setu vstúpili lepšie hostia, no volejbalisti VK Mirad PU vyrovnali na 5:5, po prvom technickom oddychovom čase viedli o bod a následne si vytvorili náskok, ktorý už nepustili.

Veľké rošády

Nebol to ani striedajúci Németh, ktorý neúspešne zariskoval mečbalové podanie, ani kapitán Škľar, ktorého kouč poslal na post smečujúceho univerzála. Sezónu napokon uzavrel úspešným blokom Mikita.

„Chceli sme mu umožniť ukončiť ten zápas. Odviedol u nás kus dobrej roboty. Bohužiaľ, po sezóne tu neostáva. Zámerom bolo, aby dal symbolickú bodku za sezónou, preto išiel na post falošného univerzála, kde nastúpil miesto Petra Tholta, ktorého vystriedal mladý nahrávač a ten ho zásoboval dostatočným množstvom nahrávok, aby tú príležitosť využil,“ objasnil nevšedný koučing tréner Ľuboslav Šalata.

„Tréner ma postavil, aby som si mohol zasmečovať. Veľmi rád útočím. No počas sezóny nemám veľa možností,“ povedal Mikalai Škľar (v medzinárodnej transkripcii Shkliar), ktorý by chce ostať hrať na Slovensku, aj keď v Prešove končí.

Zvykol si tu bez problémov, obľúbil si i spoluhráčov. Do rusko-slovenských odpovedí sa mu občas priplietlo anglické či šarišské slovíčko: „Slovenský jazyk je podobný ako bieloruský a ruský, rozumiem všetkému.“

Škľar má rozporuplné pocity

Z ukončenej sezóny má rozporuplné pocity: „Ako kapitán som sklamaný a je mi ľúto, že sme nepostúpili, veď sme mali všetko vo svojich rukách. No ako pre hráča, legionára, bola pre mňa táto sezóna dobrá, lebo veľa som si zabral. Bola to dobrá skúsenosť.“

Aj podľa trénera Šalatu odohral bieloruský legionár dobrú sezónu, hoci pripustil, že v niektorých rozhodujúcich zápasoch štvrťfinále s Myjavou sa uňho prejavil nedostatok skúseností.

Koniec dobrý...

„Sme radi, že sme aspoň ten záver zvládli a dôstojne ukončili sezónu. Je pravda, že sme mali vyššie ambície, i káder na to bol. Bohužiaľ, chýbalo máličko, ale tá šanca sa potom nezopakovala,“ zhodnotil prešovský lodivod záverečné zápolenie sezóny, pričom uznal, že ich súper potrápil.

„Nitra je vždy nebezpečná. Ak ju pustíme k jej hre. Do zápasu vstúpil súper koncentrovanejšie. Našťastie sme sa vzchopili, zvládli koncovky oboch setov. Tretí set už bol v našej réžii. Skvalitnili sme servis a tým pádom sa nám lepšie bránilo. Dokázali sme ich niekoľkokrát zablokovať.“

Bodku za sezónou 2012/2013 dá už len rozohrané finále Humenného s Volley Teamom Unicef Bratislava. Komu fandí humenský rodák Šalata je jasné, ale obáva sa, že „v tejto sezóne Humenné na titul nedosiahne, lebo Bratislavčania majú oveľa kvalitnejší káder“.Nachádzate sa tu: