Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Prešovskí volejbalisti si v derby so Starou Ľubovňou veria

Sportnet|Publikované 8. nov 2013 o 23:00

Dnes Prešovčania odohrajú ďalšie kolo volejbalovej extraligy v Starej Ľubovni.

PREŠOV. „Radi by sme potvrdili dobrú pohodu z posledných zápasov a pocestujeme do Starej Ľubovne s úmyslom zvíťaziť,“ netají sa svojimi ambíciami prešovský tréner Ľuboslav Šalata.

„Viem o tom, že družstvo súpera je v určitej hernej a výsledkovej kríze, ale my nechceme byť tí, na ktorých sa Stará Ľubovňa chytí.“

Hráčsky potenciál domáceho družstva na prekvapivý výsledok určite je. Skúsení hráči ako Feňo, Pollák, Barlík, či Müncner budú v zápase mať čo povedať. Oba celky navzájom poznajú svoju hru a každý zo súperov sa bude snažiť poznatky o protivníkovi zúžitkovať vo svoj prospech.

„Verím, že sa dobre vyrovnal s herným prostredím v novej ľubovnianskej športovej hale, kde hostia majú trošku problém s orientáciou,“ pripúšťa obavy prešovský kormidelník.

„Hala je pekne zrekonštruovaná a s vymeneným hľadiskom vytvára príjemné prostredie, ale hráčov ruší priveľa farieb a čiar. Dobre sa medzi nimi zorientovať mnohokrát rozhoduje o úspešnom podaní. Verím však, že sa v prostredí dobre adaptujeme a v rozhodujúcich činnostiach na podaní budeme dôraznejší a na príjme presnejší ako domáci. Od toho sa bude odvíjať celá naša útočná, ale i obranná stratégia hry.“

Špecifická príchuť

Ako je známe, niektorí hráči Prešova pôsobili v Starej Ľubovni, preto pre nich zápas bude mať špecifickú príchuť. Ide o bratov Lampartovcov a Mateja Andráša.

V poslednom ročníku pôsobil v Starej Ľubovni aj súčasný prešovský nahrávač Ľubomír Závacký. Na druhej strane, v ľubovnianskych radoch hrajú hráči, ktorí v minulosti pôsobili v prešovskom drese – Lacek, Pollák, Müncner, Feňo, Barlík.

Zápas, v ktorom si zahrá druhý s posledným, tak bude pre obe mužstvá prestížny.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.