Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prešovskí prvoligoví hokejisti štartujú sezónu na domácom ľade (o 17. h) s Banskou Bystricou

Sportnet|Publikované 9. sep 2002 o 22:00

Prešov - Dnes odštartujú po ženách prvoligovú hokejovú súťaž aj muži. Pred dnešnou ouvertúrou sme nahliadli do kuchyne HK VTJ Farmakol

Prešov.

"Všetko, čo sme si počas prípravného obdobia naplánovali, sme v podstate naplnili," rozhovoril sa prešovský tréner Vladimír Šandrik. "Trochu nám naše plány skrížilo neskoršie vykorčuľovanie na ľad zimného štadióna v Prešove. Päťdňový sklz spôsobil, že sme nemohli odohrať prípravné stretnutie so Spišskou Novou Vsou. Druhý plánovaný prípravný zápas s Dunaferom sa neuskutočnil zase pre nejaké problémy tohto maďarského klubu." Takže koľko prípravných duelov ste v rámci prípravy odohrali? "S dvomi spomínanými ich malo byť celkovo jedenásť. Takto ich na konte máme deväť." S akým kádrom pracujete a vstupujete do novej hokejovej sezóny? "V podstate v Prešove ostala skôr mladšia ako stredná generácia hráčov. K seniorom sme preradili väčší počet juniorov. Vyzerá to tak, že šiesti z nich budú mať striedavý štart." Aké sú ambície a ciele HK VTJ Farmakol Prešov? "Pri ich deklarovaní musím byť, úprimne povediac, veľmi obozretný. Niektorí hráči hrajú v tomto mužstve prvý, či druhý rok a len málo je takých, ktorí sú v ňom dlhšie. Skrátka, máme veľmi mladý kolektív. Radi by sme s ním hrávali v pokojnom strede tabuľky, získavali skúsenosti a keď nám to spolu pôjde, môžeme poškuľovať hádam i po vyšších priečkach prvoligovej tabuľky."

Len čo sme skončili debatu s trénerom V. Šandrikom, ozval sa nám prezident prešovského hokejového klubu Miroslav Cina s najčerstvejšou informáciou. "Po odchode R. Martona do Francúzska popri Petríkovi ostal k dispozícii trénerovi Šandrikovi len brankár juniorky Rečičár. Preto sme intenzívne pracovali na získaní Prešovčana, kmeňového hráča Košíc, v závere minulého ročníka hosťujúceho v Spišskej Novej Vsi Maerka Milého (na fotografii v akcii). Môžem prezradiť, že s Košičanmi sme sa dohodli na jeho prestupe do Prešova. Opačným smerom do Košíc sme zase na prestup uvoľnili obrancu Petra Frühaufa."

Na základe tejto informácie sme mohli upresniť káder HK VTJ Farmakol Prešov na sezónu 2002/2003, ktorý tvoria: Petrík, Milý, Rečičár - Bogdaň, Verešpej, M. a P. Talarovičovci, Pado, Hruška, Ondrej, Horňák (?) - Bochňa, Caban, M. Liba - Čontofalský, Velček, Sučko - T. Kašpar, Baránok, Hajduk - Baňas, Kyseľa, Baraník. Realizačný tím: tréner Vladimír Šandrik, asistent Rudolf Jurčenko, vedúci mužstva Štefan Hudák, lekár MUDr. Michal Policián, masér Vladimír Šarišský.

V dnešnej premiére nového ročníka prvej hokejovej ligy (o 17. h) sa HK VTJ Farmakol Prešov predstaví na domácom ľade v stretnutí s Banskou Bystricou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.