Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prešovskí pretláčači rukou do tretice majstrami Slovenska

Prešovskí pretláčači rukou. V Ivanke pri Dunaji získali titul majstra Slovenska klubov, rovnako tituly získali aj juniori. (Autor: AWK Prešov)
Sportnet|Publikované 24. apr 2012 o 22:00

Počas uplynulého víkendu sa v Ivanke pri Dunaji konali majstrovstvá Slovenska v armwrestlingu (v pretláčaní rukou).

Počas uplynulého víkendu sa v Ivanke pri Dunaji konali Majstrovstvá Slovenska klubov a Majstrovstvá Slovenska juniorov v armwrestlingu (v pretláčaní rukou). V poradí už na sedemnástom domácom šampionáte sa ukázali vo vynikajúcom svetle prešovskí borci z klubu AWK Prešov, ktorí sa tretíkrát v rade stali majstrami Slovenska (2010, 2011 a 2012).

PREŠOV. Ešte žiadnemu klubu v pretláčaní rukou na Slovensku sa nepodarilo to, čo zástupcom klubu AWK Prešov, keď sa v sobotu stali trojnásobnými šampiónmi Slovenska klubov v pretláčaní rukou za sebou. Zahanbiť sa nedali ani juniorskí reprezentanti klubu, ktorým sa rovnako pri Dunaji medailovo darilo.

Zakladateľa, trénera a v jednej osobe aj samotného armwrestlera Gabriela Harčárika tretí titul v rade veľmi potešil, no ako v spoločnom rozhovore načrtol cesta na vrchol nebola v tejto sezóna jednoduchá.

„Určite je to veľký úspech a bolo to o to ťažšie, že na majstrovstvá Slovenska sme postupovali zo štvrtého miesta a pred posledným ligovým kolom v Senci nám na päty dýchali aj športovci z Ivanky pri Dunaji. Nakoniec sme na majstrovstvá postúpili zo štvrtého miesta a štartovali sme proti prvým Senčanom, ktorí sú doposiaľ najlepším klubom v histórii Slovenska. Vo vzájomnom meraní síl sme ich horko-ťažko zdolali, keď sme boli lepší len o jednu kategóriu. Vo finálových súbojoch sme vyhrali so Zlatými Moravcami a sme veľmi radi, že sme dosiahli takýto úspech. Mimoriadne je aj to, že posledné tri roky sme na vrchole my. Som veľmi rád, že naša éra pokračuje, pretože je veľmi málo športov v Prešove, ktorým sa podarí trikrát za sebou získať národný titul.“

S titulmi aj juniori

Trénera klubu AWK Prešov Gabriela Harčárika potešili aj budúce seniorské nádeje klubu, keďže v Ivanke pri Dunaji sa tešili zo zisku titulov aj juniorskí reprezentanti.

„Na oboch poliach sme boli úspešní, pretože sme získali aj tri tituly majstrov Slovenska juniorov a jeden bronzový kov. Najúspešnejší bol Mišo Girášek, ktorý získal titul v kategórii do 70 kg a umiestnil sa na výbornom 1. mieste v pravej aj ľavej ruke. Týmto výkonom si zaslúžil aj nomináciu na ME do Poľska, kde sa do neho vkladajú veľké nádeje na zisk medailových kovov. Rovnako bol úspešný aj Ján Michalco, ktorý príjemne prekvapil a v kategórii do 65 kg vybojoval zlatú medailu na pravú ruku. Darilo sa aj Patrikovi Šmondrkovi, ktorý získal bronz v kategórii do 80 kg.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.