Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Prešovskí hokejisti si výhrami pomohli

Spokojný kouč. Branislava Kohutiara potešila deväťbodová šnúra vonku. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 16. dec 2013 o 23:00

Výhry v Detve, Topoľčanoch a Považskej Bystrici zdvihli sebavedomie prvoligových hokejistov HC Prešov 07.

Deväťbodová šnúra sa premietla i do postavenia v tabuľke.

PREŠOV. „Myslím si, že tromi výhrami v rade sme odčinili sklamanie z prehry so Slovenskom 18 a chlapci to už nebudú mať na očiach,“ rozhovoril sa kormidelník Šarišanov Branislav Kohutiar.

Táto miniséria by mala pomôcť tímu odraziť sa k ďalším kvalitným výkonom. Cenil si hlavne úspech na detvianskom ľade a to aj preto, že tento súper je v tabuľke pred východniarmi.

Dôležité bolo, že hráči sa plne koncentrovali na každé vystúpenie v cudzom prostredí a nedali sa učičíkať čiastkovou radosťou.

Zabrali aj proti celkom, ktoré nie sú natoľko silné. Naposledy to predviedli v Považskej Bystrici, ktorá predtým spôsobila šok Seničanom, keď ich porazila v domácom prostredí.

„Trošku sme mali obavy, lebo na Považí sa hrá ťažko, je tam nehokejové prostredie, ale kolektív to zvládol, hoci ťažko hľadal motiváciu. Zverenci sa dokázali správne naladiť a potvrdili svoju hokejovú kvalitu.“

Hostiteľov držali na uzde

Duel sa začal pre hostí dobre a už v prvej minúte sa ujali vedenia. Domácimi to ale nezamávalo natoľko, aby ľahli popolom. Ešte sa postavili na odpor a v úvodnej tretine vyrovnali.

„Dôležitý moment prišiel v závere druhej dvadsaťminútovky, keď sme sa znovu ujali vedenia po brejkovej situácii a zakončení Krempaského. Hráči sa trošku upokojili, v záverečnom dejstve náskok dva razy zvyšovali a cestu za bodmi si ničím neskomplikovali.“

Podstatné bolo, že Prešovčania neumožnili hostiteľom, aby vyvinuli nejaký extra tlak a náznaky zdramatizovania zápasu eliminovali.

V bránke Prešova sa nepredstavil Marton, ktorý dostal predtým trest v hre a disciplinárka sa jeho prípadom zaoberala včera.

Je zaujímavé, že P. Bystrica postavila len tri päťky, viac hráčov nemala k dispozícii. O tomto mužstve je známe, že hlavne k súperom cestuje v značne oklieštenej zostave, ale ani doma to nie je, čo do počtu jednotlivcov, žiadna sláva. Záleží vždy na tom, ako sú poruke juniori z Trenčína.

Aj z toho vidno, že hoci je súťaž vyrovnaná, predsa len podmienky, v akých pracujú jednotlivé tímy, sú diametrálne iné. Všade sú rôzne problémy, Prešov nie je výnimkou, ale je nutné, aby hráči vedeli, aká je ich úloha.

„Treba si z času na čas prečistiť hlavu, povedať na rovinu o nedostatkoch. Iba tak sa dá posunúť vyššie. Som rád, že chlapci to pochopili, zobrali veci za správny koniec a verím, že v závere tohtoročného programu predvedieme maximum,“ pripomenul Branislav Kohutiar.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.