Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešovskí hokejisti sa už driapu vyššie

Sportnet|Publikované 1. okt 2008 o 22:00

Dva ostatné výsledky hokejistov HC Prešov 07 signalizujú smerovanie na vyššie priečky prvoligovej tabuľky. Mužstvo trénerov P. Křemena a J. Vodilu po

sérii tesných prehier doma i vonku vyhralo 5:1 v Trebišove, v utorok doma nad HKm Detva 6:2. Výhodu domáceho ľadu budú mať Šarišania aj zajtra. O 17.30 hod. začne východniarske derby Prešov - Michalovce.

PREŠOV. Základ utorkovej výhry položila prvá prešovská formácia na čele s centrom Jaroslavom Majerom. V nej začal síce na ľavom krídle Drevenák, no po niekoľkých striedaniach prešovskí tréneri spravili zmenu. Na jeho miesto prišiel Gönczi.

Prospešná zmena

Zmena sa ukázala ako prospešná. Prvý útok rozohral výbornú partiu. Zariadil prvé štyri góly. Dvakrát zakončoval Köver, raz Majer a Gönczi. Gólové poltuctové dielo HC Prešov 07 potom dokončili Lemešáni so Sujom. "Herne sme súťaž nezačali zle, len výsledkami sme nenapĺňali očakávania. Hlavne strelecky sa veľmi nedarilo ani mojej formácii," vraví na margo série piatich prehier v rade jej líder J. Majer. "Ušlo sa nám dosť kritiky aj od trénerov. Vieme, že na nás je kladená značná časť zodpovednosti. Tak sme si s chlapcami povedali, že už musíme zabrať naplno. Nuž a v zápase s Detvou nám to konečne vyšlo. Dúfam len, že v podobnom štýle budeme pokračovať aj v ďalších zápasoch."

Prvá lajna zabrala

J. Majer, odchovanec prešovského hokeja, sa vrátil po siedmich rokoch. Počas nich ujedal z legionárskeho chlebíčka. "Musím priznať, že návraty nebývajú jednoduché. Veľmi som chcel pomôcť. Mal som ďalšie zahraničné ponuky, no šéf klubu a môj spoluhráč René Pucher ma presvedčil, aby som ostal. Lenže ak aj človek veľmi chce, nie vždy to prináša žiaduci efekt. Nedarí sa podľa predstáv. Bojovali sme aj v predošlých zápasoch. To je však samozrejmosť. Vyčítaná nám bola najmä slabšia strelecká aktivita i efektivita. Dôležité i rozhodujúce góly sa čakajú od najskúsenejších hráčov. Dúfam, že v zápase s Detvou sme sa chytili." Prešovskí tréneri zmenili herný spôsob. Hrajú so stiahnutým centrom. Bolo treba niečo robiť. Dostávali sme lacné góly. Pritom napríklad s Bardejovom i Spišskou Novou Vsou sme viedli už o tri. Stačilo pridať jeden, dva góly a dnes by sme sa bavili asi o inom. Lenže my sme hlúpo inkasovali a takmer vyhrané zápasy prehrali."

Zajtra v Ice Aréne Michalovce

Zajtra hrá HC Prešov 07 opäť na domácom štadióne. Do Ice Arény zavítajú Michalovce. Zemplínčania doma v štvrtom kole zdolali Šarišanov po samostatných nájazdoch. "Máme im teda čo oplácať. Zápas v Michalovciach sme pobabrali sami. Akoby sme si mysleli, že víťazstvo nám padne do lona samo. Tentoraz už určite vytiahneme viac agresivity," avizuje jeden z najskúsenejších prešovských hokejistov. "Atakovaním už v súperovom pásme získavať puky, dávať góly. Hoc aj nejaké zlepené, len aby nám to gólovo sypalo. Celá kabína verí, že ostatnými výhrami sme sa naštartovali a víťazná séria bude mať dlhšie pokračovanie."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.