Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Prešovskí hokejisti sa snažia o extraligu

Prezident klubu HC Prešov 07 René Pucher. (Autor: frk)
Sportnet|Publikované 2. máj 2012 o 22:00

HC Prešov 07 si robí od polovice apríla zálusk na najvyššiu hokejovú súťaž Tipsport extraliga. O situácii sme sa rozprávali s prezidentom Reném Pucherom.

Tento rok môže byť pre prešovský hokej výnimočný. Ako je známe, HC Prešov 07 si robí od polovice apríla zálusk na najvyššiu hokejovú súťaž Tipsport extraliga. O aktuálnej situácii ohľadom rokovaní sme sa porozprávali s prezidentom Reném Pucherom.

PREŠOV. Prešovčania sa možno konečne dočkajú. Vedenie HC 07 robí všetko pre to, aby sa po štrnástich rokoch do tretieho najväčšieho mesta na Slovensku vrátila extraliga.

Všetko bude závisieť od toho, či KHL schváli štart len Slovanu, alebo aj Popradu. Ak tieto formality budú dotiahnuté do konca, na rad prídu záujemcovia prvej hokejovej ligy.

Najväčší interes prejavili štyri prvoligové kluby. Okrem Prešova aj Sp. Nová Ves, Piešťany a Liptovský Mikuláš.

Rokovania ešte neprebehli

Počet tímov v extralige v novej sezóne bude opäť na čísle desať. V prípade ak Slovan s Popradom zamieria do Ruska, dvierka budú otvorené pre nových účastníkov. Do začiatku sezóny ostávajú necelé štyri mesiace.

,,Momentálne rokovania ešte neprebehli, pretože extraliga čaká na rozhodnutie KHL, koho nakoniec odsúhlasia. Či odsúhlasia len Slovan, alebo aj Poprad. To znamená, že sa čaká na toto rozhodnutie a potom údajne majú byť oslovené kluby prvej ligy. V týchto dňoch sa zatiaľ o ničom ešte nerokovalo,“ vyjadril sa k téme na prípadnú účasť v extralige prezident Prešova René Pucher.

Dôležitou stránkou na fungovanie v najvyššej súťaži sú bezpochyby financie. V dnešnej dobe mnoho klubov živorí, ba dokonca, niektorým hrozí zánik. Podľa slov šéfa prešovských hokejistov, klub má v talóne niekoľko obchodných spoločností.

,,Mám prísľuby od určitých skupín obchodných spoločností, ktoré za splnenia určitých podmienok sú schopní, aj ochotní podporovať chod klubu v extralige.“ Na otázku, ako to vyzerá so zimným štadiónom, sa nevyjadril.

O kádri je ešte predčasné hovoriť

Zvykom je, že keď mužstvo postúpi z nižšej súťaže do vyššej, tak na rad prichádza takmer kompletná rekonštrukcia hráčskeho kádra.

„Mám už viac-menej zapísaných hráčov, ktorých som podmienečne už aj oslovil, iných ešte len chcem osloviť, takže ja som pripravený na diskusiu. Či už o extraligových hráčoch, alebo prvoligových. Teraz je o tom ešte predčasné hovoriť, lebo je tam ešte veľa podmienok, ktoré treba splniť, aby začali nejaké konkrétne rokovania aj so samotnými hráčmi.“

Posledná sezóna žlto-modrých bola ďalším sklamaním. Pred rokom tím nepostúpil do play-off, tento ročník hneď vypadol v prvom kole play-off s Bardejovom.

O konkrétnych menách, s ktorými vedenie klubu už nepočíta sme sa nedozvedeli. ,,Nebudem hovoriť o menách. Nemám všetkých spísaných na papieri, ale viac-menej to bude väčšina mužstva,“ hovorí.

Zatiaľ bez trénera

V Prešove ešte nevedia, ako to bude vyzerať s trénerským postom. Kto zacelí dieru po Petrovi Křemenovi, je ešte neznáme. Otázka kouča bude záležať od toho, kde sa napokon mužstvo v sezóne 2012/2013 predstaví.

„Trénersky post je zatiaľ neobsadený. Som v kontakte asi s tromi trénermi, a aj táto otázka sa bude vyvíjať od toho, či Prešov bude pôsobiť v extralige alebo prvej lige.“

Rozdiely, či to bude tréner s extraligovými alebo prvoligovými skúsenosťami, nerobí.

„Zásadne sú to tréneri, s ktorými počítam do budúcnosti tak či tak, ale to konečné rozhodnutie padne podľa toho, v ktorej lige budeme hrať,“ dodal prezident klubu HC Prešov 07 René Pucher.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.