Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prešovskí hokejisti prelomili dôležitú a lákavú bariéru

Ladislav Hopkovič prispel k hladkej výhre Prešova na trebišovskom ľade. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 19. dec 2012 o 23:00

Prvoligoví hokejisti HC Prešov 07 v ostatných dvoch meraniach síl zdolali svojich súperov navlas zhodným výsledkom 7:0.

Ak má niekto šťastné číslo sedmičku, tak to stopercentne platí v prípade prvoligových hokejistov HC Prešov 07. Tí v ostatných dvoch meraniach síl zdolali svojich súperov navlas zhodným výsledkom 7:0 a ťahajú šnúru piatich duelov po sebe bez straty čo len bodu. Možno sa im ju podarí predĺžiť minimálne aj na spomínanú cifru, čím by vlastne úspešne vykročili i do nového roka.

PREŠOV. V každom prípade terajšie účinkovanie je najlepšou pozvánkou pre fanúšikov na piatkový šláger so Senicou, ktorý bude mať i charitatívny scenár, keďže diváci po prvom strelenom góle domácich budú hádzať na ľad plyšové hračky, ktoré potom urobia radosť deťúrencom z Detského domova na Požiarnickej ulici v Prešove. Tým navyše klub venuje aj 50 centov z každej predanej vstupenky.

Po utorňajšom úspechu Šarišanov v Trebišove sa podarilo pokoriť i istú psychologickú hranicu a kolektív vedený trénerom Jánom Faithom sa dostal už na štvrtú priečku.

Naši to s útokom na najvyššie priečky myslia seriózne, čoho dôkazom je i to, že sa znovu posilnili, keď ich rady vystužil skúsený útočník Filip Macejka, ktorý podpísal zmluvu do konca ročníka. Keďže ešte neboli vybavené všetky formality spojené s jeho pôsobením, premiéru absolvuje zajtra.

Hostia v Zemplíne rozpútali v prvých dvoch tretinách poriadny uragán, hoci po zápase tvrdili, že ani napriek gólovej spŕške to nebolo jednoduché. Hoci domáci boli jasným outsiderom vzhľadom na postavenie v tabuľke, kde im patrí posledná priečka, predsa podobné súboje bývajú niekedy zložité.

„Podľa výsledku by sa zdalo, že to bola bezstarostná záležitosť, lenže súper bojoval, napádal nás, snažil sa. Mal i nejaké šance, ale nepresadil sa. Keby sa však ujal vedenia, bolo by to celkom iné. Lenže čo nevyšlo jemu, to sa podarilo nám, keď sme dva razy v tesnom slede po sebe skórovali a potom to už bolo ľahšie,“ komentoval stretnutie Ladislav Hopkovič.

Tento hráč si gólom a asistenciou upevnil svoju pozíciu ako jeden z najproduktívnejších bekov Prešova.

Ani trestné strieľania im nevyšli

Po úvodnej tretine favorit viedol trojgólovým rozdielom, ale neuspokojil sa. Hráči si v šatni hovorili, že treba pokračovať v nastúpenom trende, nepoľaviť, lebo by sa to nemuselo vyplatiť. Veľakrát býva tak, že v zápase, ktorý je jasný ako facka, môže prísť nečakaný obrat. Zvlášť ak rivalom je tím, ktorý nemá čo stratiť.

„V druhej dvadsaťminútovke sme pridali ďalšie góly a definitívne sme zlomili hostiteľov. V poslednej časti sme sa už zamerali na udržanie jasného náskoku a išlo nám o to, aby sme neinkasovali.“

Brankár HC 07 Fedor si teda znovu udržal čisté konto a takéto výsledky hlavne gólmanom nesmierne pomáhajú v sebavedomí. Dokonca ho Trebišovčania neprekonali ani po dvoch trestných strieľaniach. To nebýva častý jav, ale hostia v oboch prípadoch akosi pozabudli na útočiacich hráčov, museli hasiť požiar aj za cenu faulov a potom tŕpli, aby sa domáci neprebudili.

„Ak mám porovnávať oba uplynulé sedemgólové triumfy, tak ten vonku sa zrodil ťažšie než domáci s Topoľčanmi. A nič na tom nemení ani to, že po štvrtom zásahu sme vyhnali gólmana konkurenta z bránky a jeho nástupca tiež dostal ďalšie góly.“

Pre vývoj duelu bolo dôležité, že prešovskí hokejisti zúročili až štyri presilovky, čo tiež nie je bežné a uvedomili si, aké dôležité je pilovať túto činnosť na tréningoch.

„Spočiatku nám to veľmi nešlo, ale momentálne sa už dokážeme pri početnej prevahe častejšie presadiť,“ dodal Ladislav Hopkovič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.