Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešovskí hokejisti inkasovali najmenej zo prvoligistov i zásluhou Imricha Petríka

Sportnet|Publikované 3. okt 2002 o 22:00

Prešov - Skvelým spôsobom háji v doterajšom priebehu prvej hokejovej ligy svätyňu svojej brány mladý gólman HK VTJ Farmakol Prešov Imrich Petrík. V

dvoch ostatných domácich súbojoch si dokonca udržal čisté konto. A niečo také teší nielen jeho samotného, ale určite i asistenta prešovského trénera V. Šandrika, niekdajšieho výborného brankára, Rudolfa Jurčenka.

"Samozrejme, aj brankár má veľký podiel na čistom štíte. Brankárom v našom klube venujeme značnú pozornosť. No nielen im. Vôbec, obranným činnostiam. Zatiaľ sme v doterajších siedmich zápasoch inkasovali len deväť gólov. Teda najmenej zo všetkých prvoligistov," zdôrazňuje R. Jurčenko. "V domácich dokonca len dva, čo svedčí o dobre prepracovanom obrannom systéme. Žiaľ, o niečom takom v súvislosti s koncovkou povedať nemôžem. Tá nám stále zlyháva. Početné príležitosti stále nevieme patrične zúžitkovať. V tréningovom procese venujeme nácviku streľby veľmi veľa času a pevne verím, že to čoskoro prinesie svoje ovocie." Žeby už v dnešnom stretnutí opäť na domácom ľade, tentoraz so zvolenským béčkom sídliacim v Detve? "Diváci chcú doma vidieť víťazstvá a my sa im snažíme v tom vyhovieť. V mužstve vládne pohoda. Dnes už by mal nastúpiť i uzdravený Bogdaň, nuž kompletní by sme mali na vlastnom ľade bodovať."

Prvoligové hokejové stretnutie Prešov - Detva začína na prešovskom zimnom štadióne dnes o 17. hodine.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.