Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prešovskí hokejisti chcú pohodu naháňať už od začiatku

Pred štartom. V novom ročníku chce Branislav Kohutiar kormidlovať HC 07 tak, aby bol úspešný. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 12. sep 2013 o 22:00

Obdobie prázdnin sa skončilo aj pre prvoligových hokejistov HC Prešov 07.

Dnes štartuje nový ročník súťaže a zverenci trénera Branislava Kohutiara absolvujú ouvertúru na ľade Liptovského Mikuláša. V nedeľu potom privítajú doma o 17. hod. Trnavu.

PREŠOV. V nastávajúcom období sa ukáže, ako sa Prešovčania pripravovali a do akej miery sa prejavia zmeny v kádri na výkonnostnej úrovni.

Celý kolektív je v každom prípade už nabudený, lebo predsa je menej záživné iba trénovať či hrať prípravné zápasy než bojovať o body.

Vyrovnané päťky

Trošku nervózny je i kouč, ktorý je zvedavý na hru zverencov.

„Už sa každý teší na zápolenia a nevie sa ich dočkať. Rovnako i ja,“ podotkol kouč.

Zdá sa, že káder je stabilizovaný a nevyzerá to na príchod nejakých ďalších posíl. Kapitánom tímu bude Tartaľ, brankárskou jednotkou podľa vyjadrenia trénera Marton.

V ostatnom prípravnom zápase doma s Michalovcami sa HC 07 predstavil v tejto zostave: Marton (Kmeť) – Tartaľ, Tkáč, V. Sabol, Malina, Ružička, Ivančo, Tomko – Kivader, Tomčák, Horváth – Kohutiar, Ľ. Sabol, Halás – Krempaský, Prokop, Renčok – Tahotný, Fusek.

Tak by to malo zostať aj v I. lige, akurát proti Zemplínčanom ešte nebol vo štvrtej lajne k dispozícii Knap.

Budete hrať na tri ši štyri útočné formácie?

„O tom rozhodneme až v deň zápasu. Zmenil sa však systém hracích dní, duely budú v stredu a piatok, niekedy i v nedeľu, takže pauza medzi vystúpeniami nebude taká ako v minulom ročníku, keď bol hracím dňom utorok. Druhý zápas v týždni bude teda náročnejší, preto mám predstavu, že by nastupovalo viac formácií.“

Hoci to hlavné v I. lige príde k slovu neskôr, predsa je dôležitý aj štart do sezóny. Preto i na Liptove nechcú Šarišania len robiť štafáž.

„Každý tím prešiel obmenou, aj tento, ale pozeráme na seba a mienime bodovať v každom dueli. Verím, že zverenci pretavia svoj potenciál, ktorý naznačili v príprave.“

B. Kohutiar informoval, že pokiaľ ide o hernú kvalitu, žiadna päťka nevyniká nad inými. Problémom bolo premieňanie šancí. „Azda viac šťastia budeme mať v koncovke v súťaži, lebo dosiaľ len málo chlapcov strieľalo góly. Najviac sa darilo Halásovi.“

Pritiahnuť diváka na tribúny

Ťažko odhadnúť, aká bude sila účastníkov, ale uvažuje sa o niektorých favoritoch (Bardejov, Michalovce, Senica). Aj Prešov by chcel patriť medzi špičku.

„Dôležité sú síce záverečné úseky ročníka, ale treba byť v primeranej pohode a forme od začiatku. Radi by sme hrali tak, aby sme sa najprv dostali do play–off. Ide nám tiež o to, aby sme pritiahli čo najviac ľudí do hľadiska. Lebo hokej bez divákov nemá význam a iné je hrať v kulise, kde sa povzbudzuje, než v mŕtvej atmosfére,“ dodal B. Kohutiar.

Mária Marčišinová, manažérka klubu, poskytla aj základné informácie pre fanúšikov, aby sa predišlo nedorozumeniam: „Na zápasy bude jednotné vstupné dve eurá, deti do 14 rokov majú vstup povolený iba v sprievode rodiča. Žiadame fanúšikov, aby nechodili na zápasy s ruksakmi, taškami a dámy s kabelkami, pretože im nebude umožnený vstup. Tiež žiadame, aby si diváci nenosili žiadne nápoje a to ani v plastových fľašiach či termoskách a ani jedlo. Treba prísť na zápas v predstihu, vstupenky, ktoré sa budú predávať od 16.30 na vrátnici zimného štadióna, si budú môcť zakúpiť iba tí fanúšikovia, ktorí prešli bezpečnostnou kontrolou pri vchode.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.