Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Prešovskí hokejisti by radšej prijali Spišiakov, než Bardejovčanov

Juraj Kadlubiak. Radšej by v play-off prijal Spišiakov než Bardejovčanov. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 31. jan 2013 o 23:00

Poriadnu neplechu narobili Topoľčany prvoligovým hokejistom HC Prešov 07 naposledy vo vzájomnom stretnutí.

Poriadnu neplechu narobili Topoľčany prvoligovým hokejistom HC Prešov 07 naposledy vo vzájomnom stretnutí.

PREŠOV. Dokázali zarovnať trojgólové manko a spôsobili favoritovi nepríjemné „vetry“. Hostia sa presvedčili, že v hokeji nič nie je nemožné, ani pomerne ľahúčko stratiť trojgólový náskok. Stačilo k tomu výraznejšie povzbudzovanie domáceho publika, ale hlavne ubranie z plynu zo strany hostí.

Lenže celok, ktorý má v tomto ročníku najvyššie ambície, by mal byť nachystaný na každý variant, ktorý sa v súperení vyskytne.

Nájazdy sa môžu zísť

Do konca duelu chýbalo niečo viac ako trinásť minút a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa východniari mohli zosypať. Avšak stačilo pár chvíľ nepozornosti a konala sa dráma.

„Aj v úvodných minútach v záverečnej tretine sme hostiteľov k ničomu nepustili, nemali žiadne strelecké pokusy ani šance, kontrolovali sme hru. Mysleli sme si, že sa nič nemôže stať a dohráme to bez problémov. Lenže Topoľčany nám dali jeden gól, potom druhý a už sme boli nervóznejší, neistejší,“ vrátil sa k ostatnému vystúpeniu Juraj Kadlubiak

Dodal, že že našťastie sa Prešov aj po vyrovnávajúcom zásahu vo svojej bránke celkom nepoddal a predĺženie i koncovku v podobe samostatných nájazdov zvládol.

Zdá sa, akoby si Šarišania chceli čo najčastejšie v závere dlhodobej časti otestovať samostatné nájazdy. Pravdaže, určite to nie je tak, hoci podľa vyjadrenia tohto obrancu sa mužstvo začalo pred časom po tom, čo v tejto činnosti nepochodilo, ešte viac jej venovať.

Hráči nikdy nevedia, kedy to budú potrebovať a možno sa presné pokusy zídu najviac vo vyraďovačke.

Outsider nemá čo stratiť

Dnes sa Prešovčania predstavia na domácom ľade a o 17. hod. privítajú v rámci 42. kola Trebišovčanov.

Východoslovenské derby má jasného favorita a outsidera. V ostatných dvoch vzájomných dueloch zverenci trénera Jána Faitha nastrieľali Zemplínčanom sedmičku, lenže na začiatku súťaže vyhral Prešov v Trebišove len o gól. Hostia už hrajú len o prestíž, play-off je pre nich nedosiahnuteľné, ale o to viac môžu vzdorovať.

„Predpokladáme, že vzhľadom na to, že nemajú čo stratiť, budú hrať bez zábran, odvážne. Avšak pokiaľ im dáme už v prvej tretine tri góly, tak ich zlomíme ľahšie, ako keby bol dlho stav dlho vyrovnaný alebo tesný,“ priznal J. Kadlubiak.

V zostávajúcich zápasoch sa bude iste meniť i poradie v tabuľke a ohľadom súpera Prešovčanov pre vyraďovačku sú v hre rôzne možnosti. Momentálne to vyzerá na Bardejov.

„Nuž, popravde, radšej by sme prijali Spišiakov, keby klesli, než Bardejovčanov.“

Lenže napokon môže byť ešte všetko inak, v každom prípade si kolektív HC 07 mieni pripraviť čo najlepšiu východiskovú pozíciu pred finišom ročníka.

„Ideme od zápasu k zápasu a prichodí nám uhrať čo najlepšie výsledky v zostávajúcich súbojoch dlhodobej fázy. To sa týka i nedeľňajšieho vystúpenia na ľade vedúcej Senice,“ naznačil odhodlanie Juraj Kadlubiak.
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.