Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Prešovskí hádzanári z Istanbulu zamieria cez Minsk do Brestu

Miloslav Chmeliar. (Autor: jale)
Ján Leško|Publikované 13. sep 2018 o 22:00

Odcestovali na prvé stretnutie.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov odcestovali na prvé stretnutie skupinovej fázy Ligy majstrov EHF 2018/2019.

Zajtra bude súperom Tatrana turecký Besiktas Mogaz Istanbul.

Prešovská výprava sa nevráti domov, ale letecky sa presunie do Bieloruska, kde v utorok nastúpi na zápas 4.kola SEHA Gazprom ligy proti Meškovu Brest.

Prešov je zaradený do C skupiny Ligy majstrov EHF, kde jeho súpermi okrem Besiktasu sú dánsky Bjerringbro-Silkeborg, ruskí Čechovskí Medvedi, portugalský Sporting Lisabon a macedónsky Metalurg Skopje.

Nezvyklé presuny

Prešovskí hádzanári odlietajú do tureckej metropoly dnes v ranných hodinách.

„Z Košíc do Istanbulu ideme priamym letom. Zápas s Besiktasom odohráme v sobotu a na druhý deň sa z Istanbulu letecky presunieme do Minska. Odtiaľ už pôjdeme klubovým autobusom nášho súpera do Brestu, kde v utorok odohráme zápas s HC Meškov. Tam po nás príde náš klubový autobus, ktorým sa vrátime domov. Nuž a potom v sobotu 22. septembra nás čaká domáci debut v skupinovej fáze Ligy majstrov EHF s dánskym Bjerringbro-Silkeborg,“ zhrnul program najbližších dní majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar.

„Sú to pre nás dosť nezvyklé presuny. Pôvodne sa zápas v Breste mal hrať v stredu. Keďže ale zápasy Ligy majstrov sú nadradené nadnárodným a národným súťažiam, Meškov požiadal o preloženie zápasu nadnárodnej ligy s Tatranom na utorok. Nebyť tejto žiadosti, ktorej – aj ako klubu, cez ktorého štruktúry sa financuje SEHA Gazprom liga – bolo vyhovené, boli by sme sa z Istanbulu vrátili letecky v nedeľu do Košíc a v ten deň večer cestovali autobusom do Brestu, keďže podľa reglementu súťaže musí byť hosťujúci klub v dejisku stretnutia najmenej 24 hodín pred jeho začiatkom. Nebolo by to ani pre nás výhodné. HC Meškov zabezpečil nie prebukovanie leteniek z Istanbulu do Košíc, ale doplatil za zmenu leteniek z Istanbulu do Minska. Tam nás má čakať klubový autobus HC Meškov a odviezť do Brestu. Tam budeme vlastne jeden deň navyše, avšak všetko v réžii domáceho klubu. O Breste je známe, že má aj veľkorysé vystupovanie. Doteraz nám vždy vyšli maximálne v ústrety. Budeme mať vytvorené podmienky na trénovanie a regeneráciu. Náš autobus na návrat domov sme zvolili preto, lebo Brest vraj nemá medzinárodné letisko a do Minska či Varšavy je to zhruba tristo kilometrov. Do Prešova o necelých dvesto viac, tak sme zvolili radšej toto výhodnejšie riešenie.“

Podľa majiteľa ciele by mohli vyjsť

Na margo štartujúcich klubov v C skupine Ligy majstrov EHF 2018/2019 M. Chmeliar povedal: „C skupina nie je podľa mňa najťažšia, ale ani ľahká. Päť mužstiev je zhruba na rovnakej úrovni, mojím pohľadom nad ne vyčnieva Bjerringbro-Silkeborg, ktorého považujem za najväčšieho favorita. O druhé postupové miesto bude zrejme veľmi vyrovnaný súboj. Cieľom Tatrana je hrať tak, aby po desiatich kolách figuroval náš tím na postupovom mieste. Myslím, že naše mužstvo na to má. Postupne sa dáva dokopy aj zdravotne. Po zdĺhavých zdravotných ťažkostiach už začal trénovať Rábek, ktorý s mužstvom už cestuje na zápasy v Istanbule a Breste. Postupne by sa mali na ihrisko vrátiť aj Dominik Krok a Kasal. Mám pocit, že toto mužstvo hrá o niečo lepšie ako v predošlej sezóne. V plnej sile, bez ďalších nejakých zranení, by naše ciele v LM postup zo skupiny C a SEHA lige vybojovanie účasti vo Final Four, teda mohli vyjsť.“

Autor: Ján Leško

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.