Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Prešovskí hádzanári v zápase 3. kola PVP Nórov prekvapili

Sportnet|Publikované 10. nov 2002 o 23:00

Drammen Po tom, čo ŠK Farmakol Tatran Prešov vybuchol v stredajšom predohrávanom stretnutí 12. interligového kola v Košiciach, v prvom zápase

tretieho kola PVP slovenský pohárový zástupca v nórskom Drammene výsledkom prekvapil. Prehral síce o tri góly, pričom v závere mal možnosti z rýchlych protiútokov znížiť, no neuspel a na druhej strane inkasoval. Napriek tomu pri nórskych fjordoch dosiahol pred odvetou (16. novembra o 18. h) v Prešove prijateľný výsledok.

"Výkon nášho mužstva v Drammene sa s tým košickým nedá absolútne porovnať. Ani ja si neviem vysvetliť, ako sa dá mužstvo za tri dni takto zmeniť," rozhovoril sa z miesta dejiska zápasu majiteľ prešovského klubu Miloslav Chmeliar, ktorého sme telefonicky zastihli pri nedeľňajších raňajkách. "Informácie o spôsobe hry HK Drammen mali naši tréneri dobré. Nóri naozaj vyrukovali s obranou 0 6, ktorá nášmu hráčskemu naturelu vyhovuje. Mužstvo zahralo veľmi disciplinovane predovšetkým v obrane. Solídne chytali aj obaja brankári. Nuž a strelecky exceloval autor našich dvanástich gólov Fero Zaťko." Ten si v Košiciach absolútne "neškrtol", vyšiel gólovo úplne naprázdno. V pohári sa ale najlepší strelec Prešovčanov v HIL ukázal v tom pravom svetle... "To je pravda, avšak v Drammene malo celé mužstvo úplne inú fazónu. Podalo jeden z najlepších výkonov, aké som u neho kedy videl," podčiarkol výkon farmaceutov M. Chmeliar. Nórsky agentúrny servis uvádza, že v hľadisku športovej haly v Drammene bolo 1500 divákov. Podľa našich informácií má kapacitu 4500 miest. Prečo ten menší záujem? "Áno, pôvodne sa malo hrať v hale v väčšou kapacitou. Lenže v nej sa konala nejaká iná akcia, nuž hralo sa v menšej, ktorá pojme 1500 ľudí. Takže hrali sme pred zaplneným hľadiskom. Atmosféra v nej bola vynikajúca. Diváci skandovali celý zápas, akcie odmeňovali častým potleskom na oboch stranách. Skrátka, bolo vidieť, že ľudia v Drammene hádzanou žijú, takýto zápas berú ako sviatok." Aké boli bezprostredné reakcie Nórov na vaše vystúpenie a konečný rezultát? "Rozhodne nečakali takéhoto kvalitného súpera. Výkon Farmakolu Tatran ich prekvapil. Taktiež priznali, že vôbec nerátali s tým, že súboj bude mať takú dramatický priebeh a najmä koncovku. Škoda, že akurát ten záver nám celkom nevyšiel. Boli sme vskutku blízo remíze. Čo sa týka samotného klubu HH Drammen, cítili sme na každom kroku, že je vysoko profesionálne riadený. Okolo tamojšej hádzanej robí asi 50 ľudí. Že nevravím iba tak do vetra svedčí i fakt, že desiati členovia realizačného tímu HK Drammen príde do Prešova deň pred oficiálnym príchodom mužstva. Na vlastné náklady pricestujú pripraviť nevyhnuté pre pobyt svojho tímu na Slovensku." Ako vidíte šance Farmakolu Tatran po dosiahnutom výsledku v prešovskej odvete? "Je tu veľká šanca dostať sa do štvrtého kola. Už teraz na ňu myslíme a osobne verím, že naši chlapci i doma zabojujú tak ako v Nórsku. A že i dajú o ten jeden postupový gól viac než súper z Drammenu."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.